Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wycieki iPhone'a 16 Pro, problemy z iPhonem 15 Pro, magiczny unboxing Apple'a

Wycieki iPhone'a 16 Pro, problemy z iPhonem 15 Pro, magiczny unboxing Apple'a

Wyniki sprzedaży iPhone'a 15 Pro zaktualizowane 4 lutego: artykuł został pierwotnie opublikowany 2 lutego.

Przyglądamy się wiadomościom i nagłówkom Apple z tego tygodnia, w tym najnowszym wyciekom iPhone'a 16, problemom z iPhone'em 15 Pro, dylematowi App Store, wyciekom Apple Pencil, recenzjom Apple Vision Pro i magii rozpakowywania Apple.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć Ci niektóre z wielu dyskusji, które toczyły się wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni. Możesz także przeczytać moje cotygodniowe podsumowanie nowości na temat Androida w serwisie Forbes.

Aktualizacja aparatu w iPhonie 16

Aparat pozostaje polem bitwy dla producentów smartfonów. Różnica nastąpi jednak w roku 2024, ponieważ wielu producentów promuje powszechne wykorzystanie sztucznej inteligencji. Plany Apple na froncie sztucznej inteligencji są powiązane z iOS 18 (który prawdopodobnie zostanie zaprezentowany w czerwcu podczas WWDC 2024). Do tego czasu mamy szczegółowe informacje na temat sprzętu, którego Apple użyje do aktualizacji telefonów Pro:

„…Tegoroczny iPhone 16 Pro Max będzie miał zaawansowany sensor w głównym aparacie. Według doniesień będzie nie tylko bardziej zaawansowany od obecnego iPhone’a 15 Pro Max, ale też będzie większy. To ważne, bo wyścig o uzyskanie większej liczby megapikseli to pusty wyścig”. Jeśli nie towarzyszą im piksele o odpowiedniej wielkości, większe piksele mogą przyciągnąć więcej światła niż mniejsze, więc czujnik o tej samej liczbie pikseli, ale większy, może działać lepiej niż podobny czujnik. Dzięki większą liczbę pikseli.”

(Forbesa).

Spada zadowolenie klientów iPhone'a 15

Chociaż iPhone 15 Pro to najlepszy iPhone, jaki Apple ma do zaoferowania, według raportu zespołu Perfect Rec zadowolenie klientów znacznie spadło w porównaniu z iPhonem 15. Częściowo może to wynikać z wysokich oczekiwań społeczności Apple wobec 15 Pro, których Apple nie spełnił:

„Podejrzewamy, że zjawisko wczesnego przyjęcia może być również odpowiedzialne za duże zmiany we wskaźnikach zadowolenia z modeli iPhone'a 15 i 15 Plus pomiędzy wrześniem a październikiem. Być może mieli oni wyższe oczekiwania wobec telefonów i byli nieco rozczarowani stopniowymi aktualizacjami w porównaniu dla osób, które kupiły w dalszej części cyklu.” „Mógł zostać ulepszony w stosunku do starszych modeli”.

(Idealne nagranie).

Aktualizacja: niedziela, 4 lutego:

Chociaż wskaźniki zadowolenia z iPhone'a 15 Pro mogą być niskie, wyniki detaliczne tego telefonu premium były miłą niespodzianką dla obserwatorów Apple.

Mark Gurman z Power-On informuje o zarobkach Apple. Apple powrócił do wzrostu przychodów po czterech kwartałach spadków, a dużą część tego można przypisać iPhone’owi 15 i iPhone’owi 15 Pro. Dzięki rocznemu cyklowi wydań większość konsumentów wie, że przed zakupem nowego telefonu należy poczekać na wrześniowe ogłoszenia. Popyt ten zwiększył ostatni kwartał kalendarzowy Apple 2023, a przychody rodziny iPhone'ów wzrosły o sześć procent:

„Apple powrócił na ścieżkę wzrostu, unikając piątego z rzędu kwartału spadku sprzedaży (seria, która byłaby najdłuższą passą firmy od ery komputerów iMac w latach 90.). Kolejna dobra wiadomość: iPhone 15 Pro nie był zły. Nowy model radził sobie na tyle dobrze, że w tym kwartale sprzedaż iPhone'a wzrosła o 6%, przewyższając szacunki z Wall Street.

(Bloomberga).

Problemy Apple z iPhonem trwają nadal

Modem iPhone'a to wciąż obszar, w którym Apple nie może zaprojektować i zbudować swojego wyjścia z zależności od Qualcomma. Zakup działu modemów Intela w 2019 r. był częścią planu przeniesienia produkcji do wewnątrz, w ramach którego jak dotąd nie udało się wyprodukować nadającego się do użytku modemu. To nie pozostawiło Apple innego wyboru, jak tylko kontynuować współpracę z Qualcomm. W tym tygodniu potwierdziła, że ​​umowa będzie obowiązywać przez kolejne dwa lata, do 2027 roku.

„…Prace Apple nad chipem modemu zostały opóźnione do końca 2025 lub 2026 roku i mogą wystąpić dalsze opóźnienia. Apple początkowo zamierzał przygotować zaprojektowany przez Apple chip modemu do 2024 roku, ale nie osiągnął tego celu. aby wprowadzić chip modemu iPhone'a SE „Zostanie uruchomiony wiosną 2025 roku, ale i tego celu nie będzie w stanie osiągnąć”.

(MacPlotki).

iOS 17.4 i dylemat europejskiego App Store

Apple – niezwykle niechętnie – otwiera swój iPhone App Store i usługi płatnicze. Chociaż Apple dokłada wszelkich starań, aby zachować jak największą kontrolę nad tym, co można zainstalować w zakupionym telefonie, zmiany te są teraz dostępne dla ogółu społeczeństwa w Europie. Czy to będzie koniec?

„…Zmiany, które umożliwiają istnienie konkurencyjnych rynków aplikacji i które zmieniają prowizje Apple dla twórców aplikacji, prawdopodobnie rozprzestrzenią się poza UE i będą miały wpływ na wszystkich. To samo będzie dotyczyć poprawek, dla których przeglądarka internetowa jest domyślną przeglądarką i choć wiele z nich z radością powitają różnorodność Ponieważ dostawcy aplikacji i przeglądarek internetowych ułatwiają korzystanie z nich, Apple twierdzi, że nowy system może być mniej bezpieczny.

(Forbesa).

Nowy wyciek dotyczący Apple Pencil

Ciche akcesorium, które uwielbia wielu użytkowników iPadów, jest gotowe na aktualizację. Zgodnie ze swoją nazwą, Apple Pencil ma funkcję „Find Mu”, która ułatwia odnalezienie zagubionego pióra.

„Ważną wiadomością jest to, że oprogramowanie wskazuje, że w następnym ołówku zostanie wbudowana zgodność z Apple Find My. Jest to pierwszy model Apple Pencil. Nie jest jasne, czy oznacza to, że następny model będzie miał bardzo szeroki zakres, czy nie Jeśli tak, jeśli to zrobisz, będziesz w stanie dokładnie znaleźć ołówek (choć uwierz mi, często wślizguje się między poduszki na sofie, więc najpierw szukaj tam).”

(Forbesa).

Recenzja Apple Vision Pro

Przed publiczną premierą wielu recenzentów otrzymało słuchawki Apple Vision Pro i spokojnie przesuwa granice, teraz, gdy są w domu, a nie w kontrolowanej przestrzeni demonstracyjnej Apple. Chociaż umiejętności techniczne są wyraźnie widoczne, wpływ człowieka jest wreszcie widoczny:

„A największym kompromisem jest to, że korzystanie z Vision Pro jest samotnym doświadczeniem, poza dziwnymi oczami ducha z przodu. Jesteś tam i masz własne doświadczenia, w których nikt inny nie może uczestniczyć. Po użyciu Vision Pro przez pewien czas zgadzam się z tym, co mówił od dawna Tim Cook: słuchawki są z natury izolowane, co jest w porządku w przypadku tradycyjnych zestawów słuchawkowych VR, które w ciągu ostatniej dekady w zasadzie zamieniły się w jednorazowe konsole do gier, ale jeszcze bardziej niezwykłe jak na podstawowe urządzenie komputerowe.

(krawędź).

I w końcu…

Co jest potrzebne do zrobienia pudełka na produkt Apple? Truong Van wyrusza w głęboką podróż, aby odkryć:

„W pierwszej fazie korzystania z iPhone'a Apple poświęcił tysiące godzin na udoskonalenie opakowania. Istnieje dosłownie „pokój pakowania”, w którym pracownik projektu spędza miesiące na rozpakowywaniu setek prototypów – z różnych materiałów i kształtów – doskonaląc doświadczenia projektowe (Potrzebuję zdjęć projektanta Apple'a, który zarabia 500 000 dolarów za rok, a on jest zamknięty w tym pokoju i raz w roku otwiera pudełka, aż krwawią mu palce.

(Czytać).

Apple Loop przez siedem dni w każdy weekend prezentuje w Forbesie najważniejsze wydarzenia. Nie zapomnij mnie obserwować, aby nie przegapić żadnych przyszłych relacji. Zeszłotygodniowy artykuł Apple Loop można przeczytać tutaj. W serwisie Forbes dostępne jest także wydanie siostrzanej kolumny Loopa z tego tygodnia, Android Circuit.

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Lasery są realną alternatywą dla wysokiej temperatury