Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wybuch w Jersey: Podczas misji ratunkowej nie znaleziono żadnych ocalałych, a 12 osób wciąż jest zaginionych

Akcja poszukiwawczo-ratownicza zakończyła się po wybuchu i pożarze w budynku mieszkalnym na Channel Island w Jersey, w którym wciąż brakuje 12 osób.

Potwierdzono, że trzy osoby zginęły w wybuchu, a około dziesięciu wciąż jest zaginionych. Policja powiedziała w niedzielę, że ratownicy nie spodziewali się już znaleźć nikogo żywego.

Komendant policji stanowej Jersey, Robin Smith, powiedział, że akcja poszukiwawczo-ratownicza została „przeniesiona do operacji ratunkowej”.

Akcja poszukiwawczo-ratownicza na miejscu wybuchu w Jersey.

Rząd Jersey / Pod warunkiem

Akcja poszukiwawczo-ratownicza na miejscu wybuchu w Jersey.

„Decyzja została podjęta po szczegółowej ocenie i wykorzystaniu specjalistycznych jednostek K9”.

Czytaj więcej:
* Wybuch w Hiszpanii zabił co najmniej dwie osoby i częściowo zniszczył budynki

Smith powiedział w sobotę, że w następstwie wybuchu w mieście St Helier zaginęło „około tuzina” mieszkańców.

Policja poinformowała w sobotę, że w wyniku eksplozji i pożaru budynku mieszkalnego na Channel Island w Jersey zginęły co najmniej trzy osoby, a wiele z nich zaginęło.

Zrzut ekranu

Policja poinformowała w sobotę, że w wyniku eksplozji i pożaru budynku mieszkalnego na Channel Island w Jersey zginęły co najmniej trzy osoby, a wiele z nich zaginęło.

Jersey, największa z Wysp Normandzkich, to samorządna jednostka zależna od Wielkiej Brytanii położona u wybrzeży północnej Francji w kanale La Manche.

Smith powiedział, że trzypiętrowy budynek „całkowicie się zawalił”, a sąsiedni budynek został uszkodzony. Opisał scenę jako „niszczycielską” i ostrzegł przed możliwością kolejnych zgonów.

Smith powiedział, że strażacy zostali wezwani na ten obszar poprzedniej nocy po tym, jak mieszkańcy zgłosili zapach gazu. Powiedział, że policja zbada „czy wystąpił problem bezpieczeństwa” z przewodami gazu ziemnego.

Policja powiedziała w oświadczeniu, że podczas gaszenia pożaru służby ratownicze wykonywały „ważną pracę” na miejscu zdarzenia.

Władze poradziły mieszkańcom Jersey, aby zwracali się do szpitala w nagłych wypadkach tylko w przypadku rzeczywistego nagłego wypadku medycznego i unikali obszaru wybuchu, który został odgrodzony.

READ  Prezydent Irlandii wzywa do wprowadzenia zakazu zadawania prac domowych