Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wsparcie polskiej wytwórni filmowej podczas epidemii COVID-19

Warszawa: Gdy Polska ponownie otwiera swoją gospodarkę po trzeciej fali COVID-19, polski przemysł ma szansę na sukces. Polska wytwórnia filmowa Prowadzona przez Radosvę Emigulki, utrzymywała twórców filmowych i kina na powierzchni dzięki stałym rozwiązaniom finansowym i prawnym podczas epidemii, a także zmianom rabatu gotówkowego, które sprowadziły do ​​Polski kolejne produkcje filmowe.

Jednym z najważniejszych kroków jest obniżenie progu polskich wydatków kwalifikowalnych na przedruki filmów w 2021 roku, które są niezbędne do uzyskania rabatu gotówkowego na filmowanie w Polsce. Posunięcie to miało znaczący wpływ, umożliwiając produktom kwalifikowanie się do rabatów i umożliwiając współpracę z Polską bardziej regionalnymi produktami wspólnymi.

Gdy wartość polskich kosztów tej pracy przekroczy 656383 euro / 3 mln zł, w 2021 roku może zostać udzielone wsparcie finansowe na audiowizualną produkcję filmu fabularnego do 70 minut. Roczny budżet projektu na 2020 rok to 25 mln euro / 108 mln zł. Rabat gotówkowy do 30% kosztów produkcji poniesionych w Polsce.

Ostatnio wsparcie polskiej wytwórni filmowej skierowane było do lokalnych kin studyjnych, które ucierpiały podczas epidemii. Łącznie 112 kin otrzymało dofinansowanie w ramach promocji polskiego filmu: Fundusz Grantów Rozwoju Kina. „Programy pomocowe mają ruszyć w najbliższym czasie, więc kina mogą liczyć na duże wsparcie” – powiedział mediom Radosva Emigulki, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Całkowity budżet wsparcia kinowego to 34,3 mln euro / 157 mln zł. W październiku 2020 roku polski rząd zatwierdził dodatkowe 27 mln EUR / 120 mln PLN wsparcia z kontrfunduszy COVID-19 na wsparcie branży filmowej.

Rozwiązania te są zgodne z serią planów wprowadzonych przez firmę wkrótce po zainfekowaniu branży w 2020 roku. Zwiększone dotacje na rozwój projektów. Podniesiono do 70% pierwszej raty dotacji na rozwój. Okres finansowania projektów już finansowanych przez PISF został przedłużony do trzech lat. Wcześniej producenci byli zobowiązani do dystrybucji filmów długich wspieranych przez PISF w kinach, ale teraz mogą zdecydować się na ich emisję online podczas epidemii.

READ  Polska odnotowuje wzrost liczby afrykańskich migrantów napływających przez Rosję

Produkt krajowy brutto dla wszystkich filmów krajowych został podniesiony do 70% budżetu.

Zamknięcie kin w marcu 2020 roku zapoczątkowało promowaną przez PISF kampanię #supportPolishCinemas, podczas której zwiedzający mogą wesprzeć lokalne kina w Polsce, kupując kupony online.

Pomoc finansowa dla filmowców Ustanowiona we współpracy z Dyrektorem PISF 7 kwietnia 2020 r Stowarzyszenie Filmowców Polskich, The Polska Akademia Filmowa, The Cech polskich reżyserów, Stowarzyszenie Artystów Rzeczpospolitej.