Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wsparcie polskiej wytwórni filmowej podczas epidemii COVID-19

Warszawa: Gdy Polska ponownie otwiera swoją gospodarkę po trzeciej fali COVID-19, polski przemysł ma szansę na sukces. Polska wytwórnia filmowa Prowadzona przez Radosvę Emigulki, utrzymywała twórców filmowych i kina na powierzchni dzięki stałym rozwiązaniom finansowym i prawnym podczas epidemii, a także zmianom rabatu gotówkowego, które sprowadziły do ​​Polski kolejne produkcje filmowe.

Jednym z najważniejszych kroków jest obniżenie progu polskich wydatków kwalifikowalnych na przedruki filmów w 2021 roku, które są niezbędne do uzyskania rabatu gotówkowego na filmowanie w Polsce. Posunięcie to miało znaczący wpływ, umożliwiając produktom kwalifikowanie się do rabatów i umożliwiając współpracę z Polską bardziej regionalnymi produktami wspólnymi.

Gdy wartość polskich kosztów tej pracy przekroczy 656383 euro / 3 mln zł, w 2021 roku może zostać udzielone wsparcie finansowe na audiowizualną produkcję filmu fabularnego do 70 minut. Roczny budżet projektu na 2020 rok to 25 mln euro / 108 mln zł. Rabat gotówkowy do 30% kosztów produkcji poniesionych w Polsce.

Ostatnio wsparcie polskiej wytwórni filmowej skierowane było do lokalnych kin studyjnych, które ucierpiały podczas epidemii. Łącznie 112 kin otrzymało dofinansowanie w ramach promocji polskiego filmu: Fundusz Grantów Rozwoju Kina. „Programy pomocowe mają ruszyć w najbliższym czasie, więc kina mogą liczyć na duże wsparcie” – powiedział mediom Radosva Emigulki, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Całkowity budżet wsparcia kinowego to 34,3 mln euro / 157 mln zł. W październiku 2020 roku polski rząd zatwierdził dodatkowe 27 mln EUR / 120 mln PLN wsparcia z kontrfunduszy COVID-19 na wsparcie branży filmowej.

Rozwiązania te są zgodne z serią planów wprowadzonych przez firmę wkrótce po zainfekowaniu branży w 2020 roku. Zwiększone dotacje na rozwój projektów. Podniesiono do 70% pierwszej raty dotacji na rozwój. Okres finansowania projektów już finansowanych przez PISF został przedłużony do trzech lat. Wcześniej producenci byli zobowiązani do dystrybucji filmów długich wspieranych przez PISF w kinach, ale teraz mogą zdecydować się na ich emisję online podczas epidemii.

READ  Mistrzostwa Świata Polska Piłka ręczna | Sport narodowy

Produkt krajowy brutto dla wszystkich filmów krajowych został podniesiony do 70% budżetu.

Zamknięcie kin w marcu 2020 roku zapoczątkowało promowaną przez PISF kampanię #supportPolishCinemas, podczas której zwiedzający mogą wesprzeć lokalne kina w Polsce, kupując kupony online.

Pomoc finansowa dla filmowców Ustanowiona we współpracy z Dyrektorem PISF 7 kwietnia 2020 r Stowarzyszenie Filmowców Polskich, The Polska Akademia Filmowa, The Cech polskich reżyserów, Stowarzyszenie Artystów Rzeczpospolitej.