Wspaniałe gole pomogły Tottenhamowi i Fulham zmniejszyć zwycięstwo w Pucharze Anglii

Tottenham i Fulham wygrały czwartą rundę Pucharu Anglii, a drużyny z Premier League Brentford i Wolves przystąpią do powtórki po remisie 1:1 w piątek (sobota NZT).

Tottenham pokonał Burnley 1:0 po golu Pedro Boro w końcówce, a Fulham pokonał Rotherham 1:0 po strzale Bobby’ego De Cordova Reida w pierwszej połowie.

W Londynie Wolves rozegrali prawie cały mecz w dziesięcioosobowym składzie, ale w powtórce wygrali z Brentford.

Tottenham nie zdobył Pucharu Anglii od 1991 roku i wykonał trudną robotę w meczu u siebie z przedostatnią drużyną w Premier League. Choć podopieczni Ange Postecoglou prowadzili przez cały mecz, Burnley mocno się bronił, a Boro zdobył bramkę dopiero w 78. minucie.

Jego uderzenie z 25 metrów zasłużyło na zwycięstwo i było jednym z kilku oszałamiających uderzeń w trzech meczach.

Pedro Boro strzelił zwycięskiego gola dla Tottenhamu w meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii przeciwko Burnley.

Seana Botterilla/Getty Images

Wolves i Brentford dzieli tylko pięć miejsc w lidze, więc na papierze ich mecze były jednymi z najbardziej wyrównanych.

Brentford nabrało tempa już po dziewięciu minutach, kiedy Joao Gomez został wyrzucony z boiska za brutalny faul. Zespół Bees objął prowadzenie na krótko przed przerwą, kiedy Neal Maupay opanował luźną piłkę w polu karnym i umieścił ją w bramce.

Chociaż Brentford dominował pod względem posiadania piłki i celnych strzałów, Wilki nigdy nie wyglądały na pokonane, a goście wyrównali w 19. minucie drugiej połowy, kiedy krzyk Tommy'ego Doyle'a nie dał żadnych szans bramkarzowi Brentford Thomasowi Strakoshy.

Bobby De Cordova-Reid oddaje nie do zatrzymania strzał w górny róg meczu przeciwko Second Division Rotherham.

Ryana Pierce’a/Getty Images

Fulham wyeliminował walczącego Rotherhama z większą łatwością, niż sugerował samotny gol.

Rotherham znajduje się na dnie tabeli z zaledwie jednym zwycięstwem w ostatnich 14 meczach i nie podłamało się po 24 minutach, gdy stracili piłkę, próbując wybić ją od tyłu.

READ  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Filar Erica Murraya - gra w kotka i myszkę, którą mogą zdominować nowozelandzcy wioślarze

De Cordova-Reid oddał nie do zatrzymania strzał w górny róg z 20 metrów.

Bramkarz Rotherham Viktor Johansson uratował swoją drużynę przed jeszcze gorszym losem.

W sobotę (niedziela czasu nowozelandzkiego) posiadacz pucharu, Manchester City, zmierzy się u siebie z Huddersfield, a Sunderland zmierzy się ze swoim północno-wschodnim rywalem, Newcastle. Już za 24 godziny Arsenal podejmie Liverpool w prestiżowym meczu rundy.