Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wreszcie, Anker mówi otwarcie o swoich kamerach bezpieczeństwa Eufy

Odtwarzaj wideo na żywo w odtwarzaczach multimedialnych innych firm

Obecnie istnieją dwa podstawowe sposoby przeglądania transmisji na żywo z kamer bezpieczeństwa eufy. Jednym z nich jest korzystanie z aplikacji eufy Security, a drugim korzystanie z naszego bezpiecznego portalu internetowego pod adresem eufy.com.

Wcześniej, po zalogowaniu się do naszego bezpiecznego portalu internetowego pod adresem eufy.com, zarejestrowany użytkownik mógł wejść w tryb debugowania, użyć narzędzia DevTool w przeglądarce internetowej, aby zlokalizować transmisję na żywo, a następnie odtworzyć lub udostępnić ten link komuś innemu, aby grać poza naszym bezpiecznym systemem . Jednak to użytkownik zdecydował się udostępnić ten link i musiał najpierw zalogować się do portalu internetowego eufy, aby uzyskać ten link.

Dzisiaj, w oparciu o opinie branżowe i zamiast być bardzo ostrożnym, portal internetowy eufy Security uniemożliwia teraz użytkownikom przejście do trybu debugowania, a kod został wzmocniony i zaciemniony. Ponadto zawartość strumieni wideo jest szyfrowana, co oznacza, że ​​tych strumieni wideo nie można już odtwarzać w odtwarzaczach multimedialnych innych firm, takich jak VLC.

Należy jednak zauważyć, że tylko 0,1 procent naszych obecnych użytkowników korzysta z funkcji bezpiecznego portalu internetowego eufy.com. Większość naszych użytkowników korzysta z aplikacji eufy Security do oglądania transmisji na żywo. Tak czy inaczej, poprzedni projekt naszego portalu internetowego miał pewne problemy, które zostały już rozwiązane.

Jeśli chodzi o przedstawiciela PR, który odpowiedział na twoje pytanie dotyczące korzystania z VLC, pomieszali pytanie. Był to znany problem, łatwy do powielenia i zgłoszony przez media. Myśleli jednak, że pytasz, czy osoby inne niż zarejestrowany użytkownik mogą same znaleźć linki, a następnie przeglądać je za pomocą odtwarzacza multimedialnego innej firmy, takiego jak VLC. Konwencja dynamicznego nazewnictwa linków wideo została również uwzględniona w relacjach medialnych, więc widzę, jak może to ich zmylić. Nie była to jednak oficjalna odpowiedź naszych zespołów produktowych. Prawdziwa odpowiedź na to pytanie została omówiona powyżej.

READ  Globalna aktualizacja Microsoft Flight Simulator 6 opóźniona do września

Kompleksowe szyfrowanie wideo

Obecnie wszystkie materiały wideo (na żywo i nagrane) udostępniane między urządzeniem użytkownika a portalem internetowym eufy Security lub aplikacją eufy Security korzystają z szyfrowania typu end-to-end, które jest realizowane przy użyciu algorytmów AES i RSA.

Ponadto, gdy użytkownik korzysta z aplikacji eufy Security w celu uzyskania dostępu do filmów ze swojego urządzenia, komunikacja między aplikacją eufy Security a urządzeniem użytkownika jest w pełni szyfrowana za pośrednictwem bezpiecznej usługi P2P.

Urządzenia Homebase3 i eufyCam3/3C wprowadzone na rynek w październiku 2022 r. używają WebRTC do szyfrowanej komunikacji typu end-to-end podczas korzystania z portalu internetowego w celu uzyskania dostępu do transmisji na żywo w przeglądarce. Obecnie wdrażamy WebRTC na wszystkich urządzeniach eufy Security.

Powinienem również zauważyć, że jeśli użytkownik zdecyduje się skorzystać z opcjonalnego dodatku do przechowywania w chmurze eufy Security, proces ten jest szyfrowany od końca do końca. Ponadto utrzymanie naszego serwera w chmurze jest zgodne z wymaganiami norm ISO27701 i ISO27001. Co roku jesteśmy również kontrolowani przez zewnętrzne organy regulacyjne.

prywatność konsumenta

Gdy używana jest pamięć lokalna, eufy Security nie może uzyskać dostępu do nagrań wideo naszych użytkowników. Wszystkie dane wideo są szyfrowane i przechowywane na samym urządzeniu i tylko użytkownik może uzyskać do nich dostęp lub je udostępnić. Ponadto eufy Security nie ma dostępu do danych biometrycznych użytkownika, takich jak odciski palców lub dane rozpoznawania twarzy generowane przez lokalne urządzenia użytkowników. Wszystkie te operacje są również wykonywane i przechowywane lokalnie.

Zdjęcie użytkownika zostało dodane do chmury

Wcześniej mieliśmy jedno urządzenie, podwójny dzwonek wideo, które wysyłało zdjęcie użytkownika i przechowywało je w naszej bezpiecznej chmurze. Istnieje wiele spekulacji i dezinformacji na ten temat, więc pozwólcie, że wyjaśnię, jak doszło do tego pozornie niespójnego procesu.

READ  Inżynier Reddit wyjaśnia, w jaki sposób nowy M1 Max MacBook Pro może zaoszczędzić programistom czas i pieniądze

Po pierwsze, celem wysłania zdjęcia użytkownika z aplikacji eufy na nasze urządzenie jest zapewnienie lokalnemu oprogramowaniu do rozpoznawania twarzy podstawy do uruchomienia algorytmu. Rozpoznawanie twarzy zawsze odbywa się lokalnie na urządzeniu użytkownika. W przypadku dzwonka wideo Dual, kopia tego obrazu konfiguracji jest przechowywana przy użyciu kompleksowego szyfrowania w naszej bezpiecznej chmurze. Powodem było to, że w przypadku, gdyby użytkownik zdecydował się wymienić podwójny dzwonek wideo lub dodać podwójny dzwonek wideo do swojego systemu bezpieczeństwa eufy, system pobrałby istniejący obraz z chmury podczas konfiguracji, zamiast wymagać od użytkownika wykonania nowego jeden.

Ponownie ten proces nie był zgodny z naszym „lokalnym” zadaniem i został usunięty. Dzisiaj, podobnie jak wszystkie inne urządzenia z linii eufy Security, Video Doorbell Dual opiera się na lokalnej pamięci tylko dla zdjęć użytkowników i danych wideo. nie chmura.

Należy pamiętać, że do zdjęć wysyłanych do chmury nie są dołączane żadne dane dotyczące rozpoznawania twarzy ani użytkowników.