Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Właściciel lotniska Southend, Eskin, wpadł w ręce administracji

Właściciel lotniska Southend, Eskin, wpadł w ręce administracji

Esken powiedział, że administratorzy AlixPartners zostali mianowani po tym, jak wcześniej tego dnia ujawniono, że potencjalny plan restrukturyzacji nie jest już „komercyjnie opłacalny”.

Firma stwierdziła jednak, że jest mało prawdopodobne, aby zarząd miał wpływ na transakcję zabezpieczającą przyszłość lotniska Southend, ponieważ przeniesienie własności lotniska Southend na Carlisle and Cyrus Capital Partners z Eskin „postępuje szybko”.

Dwa tygodnie temu Esken osiągnął porozumienie w sprawie przekazania większościowego pakietu udziałów w lotnisku inwestorowi private equity Carlyle Global Infrastructure Fund.

Umowa ma na celu uregulowanie zadłużenia lotniska wobec Carlisle w wysokości 193,75 mln funtów.

Esken poinformował wówczas, że próbuje wdrożyć plan restrukturyzacji, który może zająć kilka miesięcy.

Jednak w czwartek rano firma ujawniła, że ​​rezygnuje z tego planu i mianuje administratorów ze względu na obawy dotyczące funkcjonowania prawa na Guernsey, gdzie zarejestrowany jest Eskin.

„W następstwie ogłoszenia z 6 marca spółka stwierdziła (po szczegółowych opiniach doradców), że wdrożenie proponowanego planu restrukturyzacji spółki nie jest już ekonomicznie opłacalne” – podała spółka.

Firma dodała: „Esken stwierdził zatem, że istnieje niedopuszczalne ryzyko związane z procesem sądowym mającym na celu osiągnięcie proponowanego wyniku, którego wdrożenie może również zająć dużo czasu.

„Dlatego też, po szczegółowym rozważeniu obecnej sytuacji finansowej Spółki i wobec braku innych realnych propozycji zapewnienia stabilnego rozwiązania wyzwań stojących przed Spółką, Rada Dyrektorów z żalem doszła do wniosku, że Spółkę należy umieścić administrowanym w celu ochrony interesów swoich interesariuszy.”

Nominacja AlixPartners została potwierdzona w dalszej części dnia.

Dyrektor naczelny lotniska Southend, John Upton, powiedział: „Dzisiejsze oświadczenie Eskena nie ma wpływu na LSA i jej zwykłą działalność dla wszystkich pasażerów, linii lotniczych i zespołów obecnych na lotnisku.

„Przeniesienie własności lotniska London Southend na Carlisle and Cyrus Capital Partners z Esken PLC postępuje szybko i wszyscy nie możemy się doczekać szybkiego zakończenia tego procesu, co wzmocni silną finansowo przyszłość naszego lotniska.

READ  Skarb Państwa zarabia dodatkowe 12 miliardów funtów, ponieważ podatki od zapasów uderzają w najlepiej zarabiających

„Zbliża się najbardziej ruchliwe lato od pięciu lat, skupiamy się na obsłudze tysięcy pasażerów, którzy będą podróżować z nami co tydzień do wielu fantastycznych miejsc docelowych, w tym do Hiszpanii, Holandii, Francji, Portugalii i Szwajcarii. Nasz szybko rozwijający się program zimowy na rok 2024/25 również trafił do sprzedaży. .

Esken nosił nazwę Stobart Group i był właścicielem firmy logistycznej Eddie Stobart.

Jednak około dziesięć lat temu Grupa Stobart sprzedała większościowy pakiet udziałów w Eddie Stobart. Nawet po tym zachowała prawo do używania nazwy „Eddie Stobart”, na którą udzieliła licencji firmie logistycznej.

Wiele lat później sprzedał prawa do nazwy Eddiemu Stobartowi, zmuszając grupę Stobart do zmiany nazwy na Eskin.