Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Więcej bólu dla osób cierpiących na wrastające paznokcie — popularne metody leczenia są teraz niedostępne

Powszechne leczenie wrastających paznokci zostało zakazane przez Medsafe, narażając od 13 000 do 14 000 zabiegów.

dostarczone

Powszechne leczenie wrastających paznokci zostało zakazane przez Medsafe, narażając od 13 000 do 14 000 zabiegów.

Ważna substancja chemiczna stosowana do leczenia paznokci u nóg została usunięta z półek przez Medsafe, krajowy regulator narkotyków.

Nadzór regulacyjny, który sklasyfikował powszechnie stosowany przez podiatrów chemiczny fenol jako wyrób medyczny, a nie lek przez firmę Medsafe, sprawił, że leczenie paznokci u stóp jest obecnie prawie niemożliwe.

Na natychmiastowy zakaz stosowania fenolu w celu zapobiegania wrastaniu paznokci może wpłynąć od 13 000 do 14 000 zabiegów rocznie, mówi Andrew Jones, główny podiatra w Waikato Foot Clinic w Hamilton.

„Nakrętki i śruby sytuacji są takie, że Medsafe ma zapytanie od członka społeczeństwa na temat możliwości wejścia fenolu do podologii, co doprowadziło do wewnętrznego dochodzenia, które wykazało, że klasyfikacja fenolu nie była odpowiednia i wymagała zmiany klasyfikacji jako lek, a nie wyrób medyczny”.

Czytaj więcej:
* Wracając do croc-era – ACC ujawnia subtelne ukłucie we wszechobecnych chodakach
* Złodzieje wybierają arcydzieła z płaskich ekranów podczas dwóch niedawnych napadów w Waikato
* Podiatra, który obciążył ACC rachunkiem za „nieistniejące” zabiegi, został ukarany

Jones twierdzi, że fenol jest najlepszym, opartym na dowodach sposobem leczenia wycięcia macierzy paznokcia u stóp i przedstawia go jako procedurę „złotego standardu” w Medical Treatment Database, The Cochrane Library.

Zakazano również stosowania zamienników wodorotlenku sodu i kwasu trójchlorooctowego.

Jones mówi, że chociaż rozumie, że agencja ma zadanie do wykonania, sposób, w jaki wykonano polecenie usunięcia substancji chemicznej z listy wyrobów medycznych podologicznych, został wykonany w „uciążliwy sposób”.

Medsafe zapewni zwolnienie dla podiatrów w celu dalszego stosowania fenolu. Niestety może to potrwać od sześciu do 12 miesięcy.

Dyrektor Grupy MedSafe Chris James.

Robert Kuchnia / Rzeczy

Dyrektor Grupy MedSafe Chris James.

„Tak więc zasugerowana przez nich krótkoterminowa procedura polega na tym, że jeśli podiatra chce wykonać macierzektomię fenolową, musi skierować pacjenta z powrotem do lekarza rodzinnego, aby poprosić o skrypt na fenol, a następnie pacjent musi wypełnić scenariusz i przynieść fenol z nimi na leczenie u podologa.”

Ponieważ lekarze pierwszego kontaktu są już wyczerpani, Jones mówi, że ta „biurokratyczna” reakcja na leczenie fenolem nie pozostawi nikogo w lepszej sytuacji.

„To wdrożenie zwiększy tylko czas oczekiwania, stres dla lekarzy i koszty leczenia dla użytkownika końcowego”.

Australijscy koledzy Jonesa twierdzą, że są lepiej opłacani i mają prawo przepisywać niektóre zabiegi podologiczne, czego podiatrzy Kiwi nie mają.

Mówi, że te czynniki mogą przyciągnąć lekarzy z Nowej Zelandii do Australii. Uzupełnianie niedoboru podiatrów w Nowej Zelandii.

Andrew Jones, główny podiatra w Waikato Podiatry Clinic.

dostarczone

Andrew Jones, główny podiatra w Waikato Podiatry Clinic.

Rzecznik Departamentu Zdrowia powiedział w oświadczeniu, że chociaż status prawny fenolu się nie zmienił, zmienił się status substancji chemicznej jako wyrobu medycznego.

„Jeśli produkt ma cel terapeutyczny, może to być lek lub wyrób medyczny.

Główną różnicą jest sposób działania produktu na organizm. Jeśli produkt działa farmakologicznie, immunologicznie lub metabolicznie, jest lekiem. Jeśli nie, jest to wyrób medyczny. Na przykład usunięcie paznokcia środkami fizycznymi lub chemicznymi byłoby działaniem urządzenia medycznego. Jednak w tym przypadku działanie fenolu na łożysko paznokcia ma działanie farmakologiczne, a zatem produkty te są lekami.

Zostało to niedawno poruszone w Medsafe i uzgodniono, że zgodnie z ustawą o lekach z 1981 r. fenole, wodorotlenek sodu i kwas trichlorooctowy są lekami, a nie wyrobami medycznymi.

Medsafe doradza Radzie Podiatrów i Podiatrii NZ w zakresie możliwości dostępu do odpowiedniego produktu do ich stosowania, spełniając wymogi prawne i otrzymaliśmy pozytywne opinie. „

READ  Naukowcy ostrzegają, że trzecia fala może trwać do jesieni i „ominąć” odporność stada