Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Widziałem straszne zniszczenia”: ocalały z trzęsienia ziemi w Indonezji opłakuje 11 krewnych

Ingot pasł swoje krowy na wzgórzach w pobliżu jego domu, kiedy ziemia się zatrzęsła.

Jego wielkość wynosi 5,6 stopnia Trzęsienie ziemi zabiło ponad 265 osóbw tym 11 członków rodziny Enjot.

Jego szwagierka i jej dwoje dzieci byli wśród setek rannych w poniedziałkowym trzęsieniu ziemi.

Teraz, Ingot odwiedzający bliskich w szpitalu i próbujący odbudować swoje zrujnowane życie, jest jednym z tysięcy Indonezyjczyków, którzy ucierpieli w wyniku katastrofy.

Czytaj więcej:
* Indonezyjska matka „chwyciła dzieci” na krótko przed zawaleniem się domu w wyniku śmiertelnego trzęsienia ziemi
* Trzęsienie ziemi o sile 7 stopni nawiedziło Wyspy Salomona
* Trzęsienie ziemi w Indonezji zabiło co najmniej 162 osoby, „większość” zabitych to dzieci

„Moje życie nagle się zmieniło”, powiedział 45-letni Ingot, który podobnie jak wielu Indonezyjczyków ma jedno nazwisko. – Od teraz muszę z tym żyć.

Epicentrum znajdowało się na południe od miasta Ingot, Cianjur. Po otrzymaniu telefonu od córki, Ingot wskoczył na motocykl i pognał do domu, docierając w ciągu kilku minut, aby zobaczyć się z synem. Ziemia na żywo.

Ingot pasł swoje krowy, gdy ziemia wokół niego zaczęła się trząść.

Tatan Siowłana / AP

Ingot pasł swoje krowy, gdy ziemia wokół niego zaczęła się trząść.

„Mężczyźni, kobiety i dzieci płakali, gdy ludzie uwięzieni w zawalonych domach wołali o pomoc” — wspomina. „Widziałem straszne zniszczenia i rozdzierające serce sceny”.

Jego szwagierka i jej dzieci, które przyjechały w odwiedziny z pobliskiej wioski, należały do ​​szczęśliwszych. Inni usłyszeli ich krzyki spod gruzów i wyciągnęli ich.

Kobieta i dzieci doznali poważnych obrażeń głowy i złamań kości i są leczeni w szpitalu przytłoczonym liczbą rannych.

Według rządowej Narodowej Agencji ds. Katastrof, we wtorek wieczorem zginęło ponad 265 osób, a setki są zaginione i ranne, prawie wszyscy w Cianjur i okolicach. Spodziewano się, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie.

Podobnie jak wielu innych wieśniaków, Ingot jest przygnębiony Kopanie w gruzach Szukając ocalałych, udało jej się uratować wielu.

Ingot, centrum, które podobnie jak wielu Indonezyjczyków używa jednego imienia, rozmawia z członkami rodziny w ich tymczasowym schronisku w Cianjur, Zachodnia Jawa, Indonezja.

Tatan Siowłana / AP

Ingot, centrum, które podobnie jak wielu Indonezyjczyków używa jednego imienia, rozmawia z członkami rodziny w ich tymczasowym schronisku w Cianjur, Zachodnia Jawa, Indonezja.

Ale zamknięte drogi i uszkodzone mosty oznaczały, że władze nie były w stanie sprowadzić ciężkiego sprzętu potrzebnego do usunięcia dużych płyt betonu i innych gruzu.

Przez cały dzień krewni lamentowali, obserwując, jak ratownicy wyciągają pokryte błotem ciała ze zniszczonych budynków, w tym jednego z moich siostrzeńców Ingot.

Niedaleko domu Ingota wstrząs wtórny spowodował osunięcie się ziemi, które spadło na dom krewnego i pogrzebało w nim siedem osób. Powiedział, że czterech zostało uratowanych, ale zginęło dwóch jego siostrzeńców i kuzyn.

Ingot powiedział, że jego siostra, kuzynka i sześciu innych krewnych zginęło w pobliskiej wiosce, kiedy zawaliły się ich domy.

W obliczu tak nagłej utraty życia i pozostawiony bez miejsca do życia, Enjot zastanawia się, co będzie dalej.

Tysiące ludzi mieszka w namiotach lub innych tymczasowych schronieniach rozstawionych przez wolontariuszy, ledwo wystarczających do ochrony przed deszczami monsunowymi.

„Sytuacja jest gorsza niż w telewizji” – powiedział Ingot. „Jesteśmy głodni, spragnieni i zmarznięci bez wystarczającej liczby namiotów i ubrań, a jednocześnie nie mamy dostępu do czystej wody”.

„Wszystko, co zostało, to ubrania, które noszę od wczoraj” – powiedział.

READ  NSW zgłasza 63 018 nowych przypadków Covid-19, raporty sugerują, że Victoria korzysta z hoteli dla pacjentów szpitalnych