Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo: Obejrzyj: Polski skrajnie prawicowy poseł został wydalony z parlamentu za zdmuchnięcie świec chanukowych

Wideo: Obejrzyj: Polski skrajnie prawicowy poseł został wydalony z parlamentu za zdmuchnięcie świec chanukowych

Dziś, we wtorek, przedstawiciel skrajnej prawicy w polskim parlamencie użył gaśnicy i zgasił świecę na menorze zapalonej z okazji żydowskiego święta Chanuki.

Wszystkie główne siły polityczne szybko potępiły incydent Grzegorza Brauna i stwierdziły, że w Sejmie nie będzie tolerancji dla zachowań antysemickich i ksenofobicznych.

Marszałek parlamentu Simon Holonia określił ten akt jako „absolutnie skandaliczny” i wykluczył go tego dnia z obrad parlamentu. Zapowiedział, że poinformuje o nim prokuraturę.

„Polska jest ojczyzną wszystkich religii” – stwierdziła Holonia.

TVN24 pokazała materiał filmowy przedstawiający Browna trzymającego czerwoną gaśnicę podczas gaszenia pożaru, przez co pomieszczenie wypełnił się dymem lub mgłą. Prace parlamentarne zostały czasowo zawieszone.

Nowy premier Donald Tusk określił incydent jako hańbę i stwierdził, że coś takiego nie powinno się nigdy powtórzyć. Tusk został wybrany w poniedziałek, a we wtorek wygłosił przemówienie inauguracyjne w parlamencie, w którym zapowiedział wezwanie świata zachodniego do kontynuowania pomocy dla Ukrainy.

W przeszłości Brown, członek prorosyjskiej Partii Konfederacji, fałszywie twierdził, że istniał spisek mający na celu przekształcenie Polski w „państwo żydowskie”.

Po zdarzeniu ponownie zapalono znicze.

READ  Regeneracja mieszana kolei w Polsce