Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Western Digital Prepping Fix dla uszkodzonych dysków SSD SanDisk

Western Digital Prepping Fix dla uszkodzonych dysków SSD SanDisk

Western Digital wyda aktualizację oprogramowania układowego, aby naprawić problem z dyskami półprzewodnikowymi SanDisk Extreme i Extreme Pro, który powodował, że niektóre z nich były nieczytelne.

Zaangażuj raporty(otwiera się w nowym oknie)problem dotyczy przede wszystkim przenośnych sterowników Extreme V2 i Extreme Pro V2 o pojemności 4 TB, ale także 2 TB.

Wielu niezadowolonych właścicieli SanDisk Wyraź swoje skargi w mediach społecznościowych(otwiera się w nowym oknie). Jeden z użytkowników Redditor zauważył, że jego dysk o pojemności 4 TB wymazał wszystkie przesłane przez niego dane, co powtarzało się niezliczonej liczbie innych osób w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Firma Western Digital przerwała wielomiesięczną ciszę na temat problemów z dyskiem w piątek, kiedy to zgłosiła Ars Technica(otwiera się w nowym oknie) Aktualizacja oprogramowania została zakończona i jest gotowa dla posiadaczy 4TB Extreme i Extreme Pro. Firma powiedziała: „Western Digital zdaje sobie sprawę z doniesień, że niektórzy klienci mieli problem z dyskami SSD SanDisk Extreme i/lub Extreme Pro o pojemności 4 TB (odpowiednio SDSSDE61-4T00 i SDSSDE81-4T00).

Dodała: „Rozwiązaliśmy ten problem i wkrótce opublikujemy aktualizację oprogramowania układowego na naszej stronie internetowej. Klienci, którzy mają pytania lub doświadczają problemów, powinni skontaktować się z naszym zespołem obsługi klienta w celu uzyskania pomocy”.

Jak zauważa Engadget, Western Digital nie ujawniło, kiedy nadejdzie aktualizacja ani czy firma planuje naprawić modele 2 TB. Western Digital nie odpowiedział natychmiast na prośbę PCMag o komentarz.

Polecane przez naszych redaktorów

Nie zgłoszono żadnych problemów z dyskami SSD zakupionymi przed końcem 2022 r.

W międzyczasie HP naprawia błędną aktualizację oprogramowania układowego, która napędza drukarki Office Jet od czasu ich wydania na początku tego miesiąca. Klienci HP twierdzą, że ich drukarki wyświetlają niebieskie ekrany z błędami „83C0000B” na zintegrowanych ekranach dotykowych.