Wellington Phoenix powraca na szczyt mistrzostw A-League mężczyzn po zwycięstwie 3:0 nad Macarthur FC

Kosta Barbaros strzelił parę goli w zwycięstwie Wellington Phoenix nad Macarthur FC – był to jego pierwszy gol od 17 meczów w męskiej lidze A.

Matta Kinga/Getty Images

Na stadionie Campbelltown: Wellington Phoenix 3 (Bozidar Kriv 40, Costa Barbaros 58, 61). Macarthur FC 0.HT: 1-0

Wellington Phoenix powrócił na szczyt mistrzostw mężczyzn A-League po zwycięstwie 3:0 nad Macarthur FC w poniedziałkowy wieczór w Campbelltown.

Bramka ofensywnego pomocnika Bozidara Kriv’a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy zapewniła drużynie Phoenix zwycięstwo w poniedziałek po 18 próbach i piąte zwycięstwo w ośmiu meczach w tym sezonie.

Gol Crave’a po dośrodkowaniu Bena Aulda był 600. golem, jaki Phoenix strzelił w ciągu 18 sezonów w męskiej lidze A, a jego wynik w sezonie 2023–2024 wynosi cztery.

To tyle samo, co gwiazdor Oscar Zawada, który po raz drugi w tym sezonie był nieobecny z powodu kontuzji, po tym jak nie udało mu się wyzdrowieć po kontuzji uda, której doznał podczas porażki u siebie z Newcastle Jets w ostatni weekend.

Crave był drugim dostawcą drużyny Phoenix w 13 minucie drugiej połowy i dobrze spisał się, pokonując obrońcę Macarthur Tommy’ego Uscocka w prawym skrzydle, a następnie znalazł Costa Barbaros na tylnym słupku.

Był to pierwszy gol weterana All Whites w 17 meczach, począwszy od poprzedniego sezonu, co dało mu zaszczyt zdobywania goli w 14 różnych sezonach męskiej ligi A.

Po tak długim czasie przełamania suszy Barbaros potrzebował niecałych trzech minut, aby ponownie znaleźć się w siatce, po dośrodkowaniu w pole karne od prawego obrońcy Tima Paine’a i kończącym grę pierwszym kontaktem z piłką.

W tym momencie Phoenix wyglądał na pozbawionego kontaktu, ale niezdarne uderzenie Scotta Woottona na napastnika Macarthur Valery’ego Germaina dało gospodarzom rzut karny i szansę na powrót do rywalizacji.

READ  Międzynarodowa pomoc dla krzyżowców jest w drodze

Były kapitan drużyny Phoenix, Ulises Davila, podszedł do ataku, ale jego uderzenie było słabe, a bramkarz Alex Poulsen z łatwością przedarł się na lewą stronę i wybił piłkę, co było jego trzecią obroną rzutu karnego w sezonie.

Phoenix wyglądał na bardzo prawdopodobną drużynę w okresie poprzedzającym bramkę Crieffa przed przerwą, a reprezentant Bułgarii dwukrotnie był bliski zdobycia bramki.

Ben Auld również zablokował strzał, a następnie zdobył pierwszą bramkę Criffa, posyłając piłkę w poprzek bramki po wspaniałej wymianie zdań z Barbarossą z lewej strony.

Bramkarz Macarthur, Philip Curto, kolejny były zawodnik drużyny Phoenix, dobrze spisał się na początku, uniemożliwiając Crave’owi i Auldowi, ale musiał wykonać dwie interwencje, aby uniemożliwić Barbarosowi i Samowi Suttonowi, podczas gdy Phoenix naciskał, aby zwiększyć prowadzenie.

Phoenix zakończył ósmą rundę na szczycie męskiej tabeli A-League, mając jeden punkt przewagi nad Melbourne Victory i dwa punkty przed Macarthurem i Western Sydney Wanderers, po tym jak dwa tygodnie temu po raz pierwszy zajęli pierwsze miejsce.

Bozidar Kriv świętuje wraz z Alexem Roverem po otwarciu wyniku dla Wellington Phoenix w meczu przeciwko Macarthurowi.