Wellington Phoenix pokonał MacArthura 1:0 i zapewnił sobie miejsce w barażach A-League

Na stadionie Campbelltown, Campbelltown: Wellington Phoenix 1 (Oskar Zawada 11′) MacArthur 0. HT: 1-0

Wellington Phoenix zapewnił sobie miejsce w serii finałów A-League Men’s Finals, wygrywając 1:0 z MacArthurem po tym, jak stanął na wysokości zadania, mając nadzieję na grę w barażach.

Oscar Zawada, MVP zespołu, potrzebował pojedynczego punktu z ostatniej rundy przeciwko najgorszej drużynie w konkursie, aby zapewnić sobie szóste miejsce, kiedy Phoenix najbardziej tego potrzebował.

Polski napastnik dał Phoenixowi imponujący początek meczu, grając przed ponurą publicznością na zalanym stadionie Campbelltown w sobotnią noc, kiedy otworzył wynik już po 11 minutach.

Bez wątpienia wczesna bramka uspokoiłaby nerwy Phoenixa po żałosnej serii pięciu meczów bez wygranej, która pozostawiła im wszystko do rozegrania w rundzie finałowej.

Zawada zachował spokój, by zdobyć 15. gola w sezonie, zakopując piłkę w siatce po tym, jak pierwszy strzał Davida Balla trafił w bramkarza Philipa Corto i wpadł na ścieżkę najsilniejszego strzelca w drużynie Phoenix.

Wellington Phoenix świętuje po tym, jak napastnik Oscar Zawada strzelił wczesnego gola przeciwko MacArthurowi.

Marka Evansa/Getty Images

Wellington Phoenix świętuje po tym, jak napastnik Oscar Zawada strzelił wczesnego gola przeciwko Macarthurowi.

Corto został usunięty z gry po pierwszej obronie, ale bez presji na obrońców, dając Zawadzie dużo czasu na wybranie swojego miejsca wśród obrońców ustawionych na linii bramkowej.

Szansa powstała po tym, jak Stephen Ojarkovic odszedł od pomocnika MacArthura, pozwalając Phoenix odzyskać posiadanie po rzucie od bramki Ole Sale.

Jan Sassi kozłował do przodu, zostawiając za sobą Keirena Backosa, po czym wykonał podanie między środkowym obrońcą MacArthurem, by poprowadzić piłkę.

Corto pospiesznie opuścił swoją linię i zdołał oczyścić Anglika, ale odbicie spadło łagodnie do strzelca Feniksa po prawej stronie bramki.

Zawada obrócił piłkę, zanim przejechał przez nią paskiem.

Napastnik Phoenix, Costa Barbarossis, ominął obronę MacArthura.

Kiedy uderzyła w siatkę od tyłu, Zawada pobiegła sprintem i uderzyła powietrze z okazji.

READ  Daniel Hillier, Ryan Fox walczą i startują w Scottish Open

Phoenix nie był w stanie zwiększyć swojej przewagi, gdy dotarli na front.

Prawy obrońca Callan Elliott zobaczył strzał obroniony przez Corto po rzadkim wtargnięciu w pole karne, podczas gdy Costa Barbarossis uderzył z woleja z rzutu rożnego.

Zawada nigdy nie strzelił więcej niż jednego gola w jednym meczu i zmarnował świetną okazję w 61.

Niewiarygodne, przegapił absolutną opiekunkę w ostatniej chwili. Zastępca Bouzidar Kreif uderzył dośrodkowaniem z lewej strony, które uniknął uchwytu Corto i wylądował u stóp Zawady, ale mając gola na jego łasce, jakoś nie udało mu się go dotknąć.

Na szczęście dla Phoenix gra była już w torbie.

Potrzebując tylko remisu, Phoenix z radością oddał większość posiadania Macarthurowi, gdy tylko wyszedł na prowadzenie, usiadł i próbował uderzyć przeciwnika w kontuar.

Ale to wymagało presji i było kilka nerwowych momentów, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Jednak obrona Feniksa była silna. Kapitan Alex Rover i Scott Wootton stawiają swoje ciała na linii, aby wykonać ostatnie bloki.

Sail wykonał trzy rzuty obronne, ale nigdy mu to nie przeszkadzało.

Najlepsza okazja MacArthura nadarzyła się w połowie drugiej połowy, kiedy dośrodkował do nieoznakowanego Jake’a Holmana z dalszego słupka, ale pomocnik przechylił strzał nad poprzeczką.

Phoenix sprowadził dodatkowego obrońcę w postaci Josha Lawsa i zagrał pięć razy w obronie przez ostatnie 25 minut, aby zakończyć mecz.

To nie był występ, który wzbudziłby strach w którejkolwiek z sześciu najlepszych drużyn. Ale to wystarczyło, by utrzymać ich w pościgu.

Wielka chwila

Feniks nie mógł wymarzyć sobie lepszego startu. Strzelili do przodu już po 11 minutach, po tym jak piłka delikatnie spadła do ich najlepszego strzelca Zouwady, kiedy pierwszy strzał z piłki obronił Corto. Gdyby był jeden zawodnik, chciałbyś, żeby piłka wpadła w ręce Zawady, który zdobył swoją 15. bramkę w sezonie.

READ  All Blacks Iana Fostera odbiły się na swoich krytykach stwierdzeniem zwycięstwa nad Springboks

Najlepsi na boisku

Kapitan Rover poprowadził Phoenix po przywróceniu go do wyjściowego składu. Pomocnik zapewnił bardzo potrzebną stabilność defensywną drużynie, która straciła 17 bramek w swoich poprzednich pięciu bramkach, pomagając im zdobyć pierwsze czyste konto od 12 marca.

Wielkie zdjęcie

Phoenix zajął ostatnie miejsce w pierwszej szóstce po ukończeniu z 35 punktami. Udadzą się teraz do Adelaide United i zagrają w finale eliminacyjnym w piątek wieczorem. Niedawna wizyta Phoenixa na Coopers Stadium była pamiętna z niewłaściwych powodów. Ich porażka 5-1 była najcięższą w ich 26-meczowym sezonie.