Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według doniesień Indie nakazały platformom mediów społecznościowych usunięcie odniesień do „indyjskiego wariantu” COVID-19

Rząd Indii wysłał powiadomienia do platform mediów społecznościowych, prosząc je o usunięcie treści odnoszących się do „indyjskiej alternatywy” dla wirusa COVID-19, Reuters wzmiankowany. List wysłany w piątek przez Ministerstwo Elektroniki i Technik Informacyjnych nie został upubliczniony, ale został pokazany w kilku mediach.

Nie było jasne, które media społecznościowe otrzymały wiadomość, ale rząd Indii otrzymał wiadomość niedawno Twitter nakazał usunięcie tweetów I Facebook i Instagram do pobierania postów Kto był krytyczny wobec jej postępowania w przypadku pandemii koronawirusa.

Nie ma takiego typu COVID-19, który byłby naukowo cytowany jako taki przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Światowa Organizacja Zdrowia nie powiązała terminu „wariant indyjski” z wariantem B.1.617 wirusa koronawirusa w żadnym ze swoich raportów, „jak stwierdzono w liście, dodając, że wyrażenie„ jest całkowicie błędne ”.

Rodzaj koronawirusa został po raz pierwszy wykryty w Indiach w zeszłym roku i uważa się, że B.1.617 jest odpowiedzialny za ostatnią falę przypadków COVID-19 w Azji Południowej. Sklasyfikowane przez Światową Organizację Zdrowia Jako forma globalnego niepokoju, z pewnymi dowodami, że jest bardziej zaraźliwy niż inne szczepy wirusa.

Ale chociaż podejście Indii do cenzurowania informacji o koronawirusie i jego odmianach jest skrajne, Światowa Organizacja Zdrowia oraz inne organizacje zdrowotne i naukowcy krytykują praktykę odwoływania się do wirusów i wariantów z aliasami geograficznymi, ponieważ mogą one być piętnujące i nieprecyzyjne. Plik Wytyczne WHO z 2015 r Do nazywania chorób zakaźnych nie zaleca się używania nazw miejsc, nazw ludzkich ani nazw gatunków zwierząt.

Ale jako National Geographic Uwagi bardzo dobrze wyjaśnione O tym, jak warianty wirusów uzyskują swoje nazwy, obecne konwencje nazewnictwa są uciążliwe i mylące, co utrudnia ich zrozumienie lub zapamiętanie przez osoby niebędące naukowcami. National Geographic Doniesienia, że ​​Światowa Organizacja Zdrowia współpracuje z wirusologami, aby znaleźć nowy sposób na nazwanie wirusów.

READ  Czterowalentne szczepionki przeciw grypie zapewniają wyższą odporność przeciwko szczepowi B w porównaniu do szczepionek trójwalentnych