Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wdowa po Nether Hut jest oszołomiona, ponieważ ciało jej męża zostało siłą usunięte z domu

Wdowa po Lower Hutt jest zrozpaczona po tym, jak ciało męża zostało zabrane z jej domu w weekend przez Wannau, który zabrał ją do Northland na pogrzeb.

Sarah, pogrążona w żałobie wdowa po Tommym Murrayu, opisała, jak kilku jej mężów Wannau odwiedziło dom w niedzielę wieczorem, zanim zabrało jego trumnę do ciężarówki.

„Rozmawiałam przez telefon z policją i krzyczałam, żeby przyszli. Zabrali mojego męża bez jego wieka, nie nałożyli wieka na trumnę”.

Powiedziała, że ​​prawie wyciągnęli ciało jej męża z trumny, gdy rzucili się do wyjścia wśród protestów jej córek i innych członków rodziny.

Śmierć Tommy’ego była nagła i nie pozostawiła testamentu.

„Nie wiedział, dokąd chce się udać, i powiedział: „Chcę zostać z tobą, chcę zostać z tobą, więc spal mnie” i to wszystko, co zrobiłam, z szacunku dla życzeń mojego męża – powiedziała Sarah. .

Ale w tym tygodniu został pochowany w Wangbee w Northland, gdzie jest.

Northland Wanao nie chciał udzielać wywiadu, ale wiadomo, że według tikangi zabrali ciało, czyli Tytoń, do pochówku.

Były poseł Shane Jones, który jest dobrze zorientowany w Tekanga Maori, powiedział, że to skomplikowana sytuacja.

„Teraz w przypadku, gdy ten zmarły człowiek ma dzieci, które chcą go zwrócić do jego przodków w Europie, skąd pochodzi, jest to w całkowitej zgodzie z Tikanga Maori”.

Jego żona Sarah powiedziała, że ​​nie tego chciał.

– Nie wiedział, gdzie jest jego miejsce. Jego rodzina na dalekiej północy odrzuciła go, kiedy tam mieszkaliśmy i sprawiła, że ​​poczuł się niemile widziany, nie czuł się tak, jakby tam należał.

Policja powiedziała 1News, że rozmawiali z obiema stronami, ale nie byli w stanie osiągnąć porozumienia. Po zasięgnięciu porady powiedzieli, że nie są w stanie odzyskać ciała Tommy’ego.

READ  „Jesteśmy gotowi”: Fidżi przygotowuje się na przyjęcie turystów prawie dwa lata po zamknięciu granic | wiadomości ze świata

„Jeśli jest tu jedna lekcja, to to, że jeśli masz zamiar się spotkać, a twój partner jest Maorysem, a nie Maorysem, porozmawiaj o tych rzeczach przed przybyciem żniwiarza” – powiedział Shane Jones.

Spory o zwłoki nie są niczym niezwykłym w te ao Maori. W 1989 roku ciało komika Billy’ego T. Jamesa zostało zabrane z jego rodzinnego domu i leżało w Tūrangawaewae Marae w Waikato, co spowodowało odwołanie jego planowanego pogrzebu w Auckland.

A w 2007 roku ciało Jamesa Takamore’a zostało przeniesione z domu pogrzebowego w Christchurch do domu jego przodków w Bay of Plenty, rozpoczynając spór, który trafił do Sądu Najwyższego.

Ostatecznie wydano wyrok na korzyść jego żony, ale policja odmówiła ekshumacji Takamore’a z jego szczątków. Mediacje doprowadziły do ​​ugody w 2015 roku, a jego ciało pozostało z ludem Tohu.