Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce powstanie fabryka morskich wież wiatrowych

W Polsce powstanie fabryka morskich wież wiatrowych

Hiszpańska firma GRI Renewable Industries i Polska Agencja Rozwoju Przemysłu (IDA JSC lub ARP) utworzyły spółkę joint venture w celu budowy nowej morskiej elektrowni wiatrowej w Gdańsku w Polsce.

Źródło: GRI

Szacunkowa wartość tej inwestycji to ponad 200 mln euro, a produkcja ma ruszyć w 2025 roku przy zatrudnieniu 400 pracowników, jak podaje Global Production Initiative.

Planowana inwestycja ma zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na wieże wiatrowe i dynamiczny rozwój rynku morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i Europie oraz znacznie zwiększyć udział polskich firm i hiszpańskiego GRI w łańcuchu dostaw morskich farm wiatrowych budownictwo na Morzu Bałtyckim.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być zaangażowani w ten duży projekt energii wiatrowej na rzecz zrównoważonego rozwoju i neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. To wspólne przedsięwzięcie stworzy światowego lidera na rynku zagranicznym, który z roku na rok staje się coraz bardziej wymagający” Powiedział Johna Riberasa Prezes Global Reporting Initiative.

Hala produkcyjna Marine Tower zlokalizowana jest na Wyspie Ostrów w Gdańsku i posiada bezpośredni dostęp do doku cumowniczego.

Wspólnicy poinformowali, że zostanie wybudowana z możliwością produkcji wież dla największych turbin wiatrowych o mocy ponad 14 megawatów.

Obiekt, który został zaprojektowany i zbudowany zgodnie ze standardami Przemysłu 4.0, będzie w stanie wyprodukować ponad 200 wież morskich rocznie.

„Elektrownia będzie spełniać najwyższe standardy techniczne, jakościowe i środowiskowe stawiane przez kluczowych klientów na rynku morskiej energetyki wiatrowej” Powiedział Liza CezariuszaSzef Agencji Rozwoju Przemysłu ARP.

Współpraca z GRI Renewable Industries jest jednym z projektów mających na celu pobudzenie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce realizowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu ARP i wpisanych do porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Polska od kilku lat pracuje nad stworzeniem łańcucha dostaw w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Morskie turbiny wiatrowe będą produkowane w naszym kraju iw ten sposób angażujemy lokalne firmy jako współproducentów i tworzymy ekosystem morskiej energetyki wiatrowej. Współpraca z doświadczonym partnerem jakim jest GRI pozwala nam na rozbudowę naszego zaplecza produkcyjnego i usługowego.” Mateusza Bergera– powiedział komisarz rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

READ  Polska: Prezes Banku optymistycznie ocenia perspektywy inflacji, cykl zaostrzania nie ma końca | Muzyka pop

Umowa ta obejmuje również przyszłe utrzymanie technologii morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Cały proces jest spójny z rozwojem polityki transformacji energetycznej, która podkreśla korzyści i znaczenie bezemisyjnego sektora morskiej energetyki wiatrowej. „

Od tego czasu GRI Renewable Industries rozwinęła swoją podstawową działalność polegającą na produkcji wież wiatrowych i kołnierzy. Obecnie firma posiada 18 fabryk w Hiszpanii, USA, Brazylii, Argentynie, Chinach, Turcji, Indiach i RPA. GRI zakończył rok 2022 ze sprzedażą na poziomie ponad 1 miliarda euro i ponad 5000 pracowników.

Reklama na OFFSHOREWIND

Zdobądź grupę docelową w jednym kroku! OffshoreWIND.biz jest codziennie czytany przez tysiące profesjonalistów z branży morskiej energetyki wiatrowej.

Śledź offshoreWIND.biz na: