Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W nowych badaniach wydaje się, że nawet niewielka ilość ćwiczeń zapobiega depresji

Obraz artykułu zatytułowanego Nawet proste ćwiczenie wydaje się zapobiegać depresji w nowym badaniu

zdjęcie: Olly Millington (Obrazy Getty)

Badania przeprowadzone w tym miesiącu wskazują na korzyści dla zdrowia psychicznego wynikające z regularnych ćwiczeń. Przegląd wykazał, że osoby, które zgłosiły aktywność fizyczną, były mniej narażone na późniejszą depresję. Ten związek był bardziej wyraźny u osób, które wydawały się wykonywać zalecaną ilość ćwiczeń na tydzień, ale nadal można go było zaobserwować u osób, które wykonały połowę ćwiczeń.

Ćwiczenia to jedna z najzdrowszych rzeczy, jakie każdy może robić, a wiele badań z ostatnich lat właśnie to zrobiło Znaleziony Może utrzymać zarówno ciało, jak i mózg. Aktywność fizyczna przysługa Aby pomóc osobom z poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym, a także innymi metodami leczenia. Ale te nowe badania, opublikowany W kwietniu w JAMA Psychiatry próbuje określić ochronny wpływ, jaki różne poziomy ćwiczeń mogą mieć na zapobieganie depresji.

W badaniu dokonano przeglądu danych z 15 badań populacyjnych, obejmujących prawie 200 000 osób. Co ważne, były to badania prospektywne, co oznacza, że ​​wyniki zdrowotne ludzi były celowo śledzone od samego początku – dla kontrastu, badanie referencyjne Możemy jedynie cofnąć się w czasie, co utrudnia potwierdzenie związku przyczynowo-skutkowego między czynnikiem a skutkiem zdrowotnym. W ramach tych analizowanych badań uczestnicy byli pytani o poziom ich aktywności fizycznej, a także rejestrowano ich historię depresji klinicznej.

Badanie wykazało, że w porównaniu z osobami, które nie zgłosiły aktywności fizycznej, osoby, które zgłosiły aktywność fizyczną, rzadziej chorowały na depresję. Mówiąc dokładniej, osoby, które osiągnęły minimalny czas trwania ćwiczeń zalecany przez wiele organizacji zdrowia publicznego – odpowiednik około dwóch i pół godziny szybkiego marszu na Tydzień – Ryzyko depresji było o 25% niższe. Ale ci, którzy wykonali połowę tego ćwiczenia, nadal mieli o 18% mniejsze ryzyko, podczas gdy tylko „niewielkie dodatkowe korzyści” zaobserwowano u osób, które ćwiczyły więcej. Na podstawie swoich modeli oszacowali również, że gdyby mniej aktywne osoby były w stanie osiągnąć zalecany poziom aktywności fizycznej, można by zapobiec nawet 11% przyszłych przypadków depresji.

Autorzy zauważają, że ich praca może przeceniać wpływ ćwiczeń na ryzyko depresji. Jedną z możliwości jest na przykład to, że osoby z depresją, które nie zostały jeszcze zdiagnozowane na początku badania, również rzadziej będą ćwiczyć. Aby złagodzić ten potencjalny problem, przeanalizowali tylko badania z najdłuższym okresem obserwacji (co najmniej trzy lata), ale zauważyli, że pewne błędy mogą nadal występować. Autorzy apelują o więcej Badania, które mogą lepiej wykluczyć i wzmocnić wszelkie mylące czynniki Związek przyczynowy między ćwiczeniami a profilaktyką z depresji.

Jednak wiele badań wykazało, że ćwiczenia mogą być: Skutki bezpośrednie i pośrednie O dobrym samopoczuciu ludzi i czynnikach ryzyka depresji, od Poprawa nastroju które ludzie odczuwają podczas ćwiczeń (znany wysoki poziom wrogości) więzi społecznych, jakie mogą one stworzyć dla tych, którzy uczęszczają na zajęcia gimnastyczne lub grupa biegowa. To jest po prostu zbyt Ostatnie badanie Aby podkreślić, że żadna ilość ćwiczeń, jakkolwiek jesteś, nie jest o wiele lepsza niż brak ćwiczeń w ogóle.

Autorzy twierdzą, że odkrycia pokazują, że „znaczące korzyści dla zdrowia psychicznego można osiągnąć przy poziomach aktywności fizycznej, nawet poniżej zaleceń zdrowia publicznego”.

READ  Apel NHS o rozszerzenie uprawnień do badań genów raka