Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W drużynie Broncos panuje chaos po tym, jak Rhys Walsh doznał złamania twarzy

Problem kontuzji w Brisbane pogłębił się, a Reece Walsh wykluczono z gry po tym, jak badania wykazały złamanie twarzy po obrzydliwym uderzeniu przeciwko Penrithowi.

Środkowy Panthers Tylan Maye uniknął szarży po czołowym zderzeniu z Walshem, przez co gwiazda Broncos wypadła z gry już w czwartej minucie.

Ale wieści nie były dobre dla Brisbane.

Walsh został zabrany na badania w czwartek wieczorem po przegranej 34-12 i od tego czasu wykazuje złamanie twarzy.

„W rezultacie nie może wrócić do domu i nasi pracownicy zabiorą go dzisiaj samolotem (autobusem) do Brisbane” – powiedział Dave Ballard, szef działu High Performance w Broncos.

Dodał: „Będziemy w stanie określić, ile piłki nożnej Reece’a będzie brakować, gdy kontuzja się ustabilizuje i po konsultacji ze specjalistą w nadchodzących dniach”.

Kontuzja Walsha pozostawia Brisbane bez trzech najbardziej wpływowych zawodników przed piątkowym meczem z North Queensland.

Adam Reynolds wróci dopiero co najmniej do rundy 5 przeciwko Melbourne, a problemy z kolanem również odsunęły na bok Payne'a Haasa w przyszłym miesiącu.

Trener Kevin Walters również przyznał w czwartkowy wieczór, że musi ponownie przemyśleć ustawienie ławki rezerwowych po tym, jak kontuzja Walsha pozostawiła drużynę Broncos wystawioną na krawędzie.

Drugi wioślarz Brendan Piakura był zmuszony bronić się na lewym pomocniku i wspierać Fletchera Bakera na krawędzi, podczas gdy Selwyn Cobo grał na bocznym obrońcy zamiast Walsha.

To pozwoliło Cleary’emu z łatwością rozbić obronę gości trzema próbami tej drużyny w pierwszej połowie.

„Umieściliśmy Tristana Sailora na 18. miejscu, ale nie mógł dostać się do gry. Więc nie zrobimy tego ponownie” – powiedział Walters.

„Musimy (mieć na ławce kogoś takiego jak Sailor), ponieważ jeśli stracisz niektórych z zewnętrznych obrońców, będziesz potrzebować specjalistów.

„Ja, jako trener, muszę wybrać odpowiednich ludzi na ławkę rezerwowych, aby mieć pewność, że zajmiemy się wszystkim. Biorę na siebie część winy”.

READ  NRL 2024, New Zealand Warriors vs Newcastle Knights, podgląd meczu, statystyki, analizy, listy drużyn

Tymczasem Walters powiedział po meczu, że jego zdaniem zderzenie głów pomiędzy Walshem a May było „tylko jedną z tych rzeczy, które się zdarzają”.

Maye został wpisany do raportu po tym, jak zbiegł z linii i próbował strzelić do bocznego obrońcy Broncos, po czym obie drużyny zderzyły się głowami po tym, jak Walsh podał piłkę.

Sędzia Gerard Sutton powiedział May, że ma obowiązek unikać kontaktu z głową i że podczas kontaktu powinien był kucnąć.

Trener Penrith, Ivan Cleary, upierał się jednak, że kontakt był jedynie przypadkowy, a jego opinię potwierdziła komisja oceniająca mecz.

„Nikt nie chce, aby najlepsi gracze odchodzili, ale uznałem to za przypadek” – powiedział Cleary.

„Myślałem, że próbował wycofać się z wślizgu, był prosto, nie tak się robi interesy.

„Gdyby był pochylony, prawdopodobnie uderzyłby go ramieniem w głowę.

„Rhys Walsh porusza się bardzo szybko, takie rzeczy się zdarzają. Nie martwię się tym zbytnio”.