Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uwalnianie larw komarów GM na Florydzie | Floryda

Plik Floryda W tym tygodniu w ramach projektu Keys zostaną wypuszczone genetycznie zmodyfikowane larwy komarów niebędące gryzoniami w ramach kontrowersyjnego programu mającego na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych przez owady, takich jak denga, zika, żółta febra i inne choroby ludzkie.

Okręg kontroli komarów Florida Keys i brytyjska firma biotechnologiczna Oxitec ogłosiły w zeszłym tygodniu, że 12 000 inwazyjnych gatunków komarów Aedes aegypti będzie pojawiać się co tydzień przez trzy tygodnie z sześciu lokalizacji: dwóch w Cudjoe Key, jednej w Ramrod Key i trzech w Vaca Key.

W końcu to zaplanowano Setki milionów Mogą zostać wypuszczone komary.

Samce nieorganicznych komarów Oxitec łączą się z samicami komarów domowych, a ponieważ samice nie mogą przeżyć, aby się rozmnażać, populacja komarów Aedes aegypti jest następnie kontrolowana.

Według CDC, Komary transgeniczne mają dwa typy genów: gen i fluorescencyjną nazwę, która świeci w specjalnym czerwonym świetle, oraz samoswoisty gen, który uniemożliwia samicom komarów przetrwanie w wieku dorosłym.

Następnie komary będą monitorowane w miejscach docelowych względem nietraktowanych stanowisk porównawczych w ramach projektu zatwierdzonego przez EPA. Oxitec twierdzi, że ocena projektu zostanie przeprowadzona między innymi przez CDC i University of Florida Medical Insect Laboratory.

Według firmy Oxitec, Aedes aegypti stanowi około 4% populacji komarów w Keys, ale jest odpowiedzialna za „prawie wszystkie choroby przenoszone przez komary na ludzi” i może przenosić dirofilarie i inne śmiertelne choroby na zwierzęta domowe i zwierzęta.

„Ponieważ obserwujemy ewolucję odporności na niektóre z naszych obecnych metod kontroli, potrzebujemy nowych narzędzi do kontrolowania tego komara” – powiedział Andrea Lyell, dyrektor wykonawczy ds. Kontroli komarów w okręgu Florida Keys. „Biorąc pod uwagę wyjątkowy ekosystem, w którym żyjemy, narzędzia te muszą być bezpieczne, przyjazne dla środowiska i ukierunkowane”.

więcej niż 7300 przypadków gorączki denga Zgłoszone w USA w latach 2010-2020 – przypadki w większości zakontraktowano poza Stanami Zjednoczonymi, chociaż 71 przypadkach Według CDC został on przeniesiony na Florydę. Latem 2016 roku wirus Zika zainfekował 29 osób na obszarze sześciu bloków, zmuszając je do rozpylania powietrza w celu zwalczania komarów. Agencja powiedziała.

READ  Badanie wykazało, że słaba jakość życia związana ze zdrowiem, liczne obciążenia w chorobach rzadkich

Agencja Ochrony Środowiska zatwierdziła Pozwolenie na eksperymentalne użytkowanie dystans Ocena ryzyka W 2019 roku „ustalił, że nie będzie nieuzasadnionych niekorzystnych skutków dla ludzi lub środowiska w wyniku eksperymentalnego zezwolenia na wypuszczenie samca Oxitec OX5034”.

Firma twierdzi, że doświadczenie technologiczne w Brazylia Odniósł sukces i nie „utrzymywał się w środowisku ani nie wyrządzał szkody pożytecznym owadom”, Według jego strony internetowej.

Jednak podobny test na Kajmanach został przełożony w 2016 r. Przez przeciwników, którzy „argumentowali, że rząd nie dostarczył wystarczających informacji o potencjalnych zagrożeniach lub odpowiednio rozważa inne alternatywy” – powiedział. Associated Press.

Niektórzy ekolodzy pozostają sceptyczni lub wręcz przeciwni. W zeszłym roku Jaide Hanson, dyrektor ds. Polityki w Międzynarodowym Centrum Oceny Technologii i Centrum Bezpieczeństwa Żywności, Powiedział Guardianowi Program to „The Jurassic Park Experience”.

„Ludzie tutaj na Florydzie nie akceptują genetycznie modyfikowanych komarów ani bycia eksperymentem na ludziach” – dodał Barry Ray, dyrektor wykonawczy Florida Keys Environmental Alliance.

za Ostatni raport Z cyfrowego magazynu naukowego non-profit Nie przyciemniony Wskazał, że Oxitec naciska na wydanie wersji beta w Keys, ale zarówno Key Haven, jak i Key West odrzuciły te propozycje po tym, jak krytycy zażądali więcej dowodów na to, że wydanie jest konieczne.

Andark zwrócił uwagę na stosowanie tetracykliny – antybiotyku, bez którego samica komara umarłaby. Wczesne stadia larwalne.

Ocena EPA wskazała, że ​​uwolnienia zmodyfikowanych komarów nie miałyby miejsca w obrębie „500 metrów od komercyjnych obszarów uprawy cytrusów lub oczyszczalni ścieków z uwagi na wpływ środowiskowych źródeł tetracykliny na przeżycie samic komarów OX5034”.

Badanie przeprowadzone przez Yale University, które przeanalizowało uwolnienie Oxitec w Brazylii, wykazało, że niektóre potomstwo genetycznie zmodyfikowanych komarów przetrwało do dorosłości, chociaż Oxitec odrzucił wyniki, mówiąc Gizmodo W 2019 roku badanie zawierało „wiele zarzutów i nieprawdziwych, spekulacyjnych i nieuzasadnionych danych”.

READ  Choroba Pageta kości: rzadka choroba występująca we wczesnej dorosłości w Pakistanie i Azji Południowo-Wschodniej