Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Urzędnicy ds. zdrowia w USA zgłaszają przypadek małpiej ospy, gdy rzadki wirus rozprzestrzenia się na całym świecie

Departament Zdrowia Publicznego Massachusetts poinformował w środę (czasu lokalnego), że potwierdził jeden przypadek małpiej ospy u mężczyzny, który niedawno podróżował do Kanady.

Agencja stanowa powiedziała, że ​​współpracuje z amerykańskimi Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) i odpowiednimi lokalnymi radami zdrowia w celu wdrożenia śledzenia kontaktów, dodając, że „sprawa nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa, a osoba jest hospitalizowana i jest w dobrym stanie ”.

Ospa małp, występująca głównie w Afryce Zachodniej i Środkowej, jest rzadką infekcją wirusową podobną do ludzkiej ospy, choć łagodniejszą. Po raz pierwszy została nagrana w Demokratycznej Republice Konga w latach 70. XX wieku. Liczba przypadków w Afryce Zachodniej wzrosła w ciągu ostatniej dekady.

Objawy obejmują gorączkę, ból głowy i wysypkę, która zaczyna się na twarzy i rozprzestrzenia na resztę ciała.

Massachusetts powiedział, że wirus nie rozprzestrzenia się łatwo między ludźmi, ale transmisja może nastąpić poprzez kontakt z płynami ustrojowymi, ranami ospy małpiej, przedmiotami takimi jak pościel lub odzież, które zostały skażone płynem lub ranami, lub przez kropelki oddechowe po długotrwałym kontakcie twarzą w twarz okres twarzy. Twarz kontaktowa.

Powiedziała, że ​​w tym roku w Stanach Zjednoczonych nie stwierdzono żadnych przypadków małpiej ospy. Teksas i Maryland zgłosiły przypadek w 2021 r. Osoby, które niedawno podróżowały do ​​Nigerii.

CDC nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

Kilka przypadków małpiej ospy zostało ostatnio zgłoszonych lub podejrzewanych w Wielkiej Brytanii, Portugalii i Hiszpanii.

Wcześniej w środę portugalskie władze poinformowały, że zidentyfikowały pięć przypadków, a hiszpańska służba zdrowia poinformowała, że ​​testują 23 możliwe przypadki po tym, jak Wielka Brytania postawiła Europę w stan gotowości na obecność wirusa.

Europejskie organy ds. zdrowia monitorują wszelkie wybuchy choroby, odkąd Wielka Brytania zgłosiła swój pierwszy przypadek 7 maja i od tego czasu znalazła sześć kolejnych przypadków w kraju.

READ  Ogrodnictwo społecznościowe może odgrywać ważną rolę w zapobieganiu rakowi i zaburzeniom zdrowia psychicznego