Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Urodzony na Fidżi żołnierz dowodzi siłami konstrukcyjnymi armii Nowej Zelandii – FBC News

Urodzony na Fidżi żołnierz dowodzi siłami konstrukcyjnymi armii Nowej Zelandii – FBC News

Porucznik Jokaviti Wakanivalu [Source: Supplied]

Przebywanie na odległych wyspach Ha’apai na Tonga podczas ćwiczeń armii nowozelandzkiej Tropical Twilight przypomniało porucznik Jokaviti Wakanivalu o jej rodzinnym Fidżi.

Jako dowódca oddziału budowlanego była uczennica gimnazjum dla dziewcząt w Auckland odegrała kluczową rolę w corocznych ćwiczeniach humanitarnych.

W ćwiczeniu uczestniczyli wykwalifikowani handlowcy wspierający lokalne projekty, które pomogą wzmocnić odporność Królestwa Pacyfiku na klęski żywiołowe.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Porucznik Wakanivalu przeprowadziła się do Nowej Zelandii, gdy miała cztery lata i dorastała w South Auckland.


[Source: Supplied]

Mówi, że jej wioska na Fidżi nie różni się od tej w Ha’apai.

Chociaż opieka nad 37 personelem podczas oddelegowania wymagała czasem dużej nauki, porucznik Wakanivalu twierdzi, że jej fidżijskie dziedzictwo oznacza, że ​​lepiej rozumie lokalne zwyczaje.

Projekt Tropic Twilight, finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Nowej Zelandii, powrócił na Tonga drugi rok z rzędu, aby wesprzeć odbudowę królestwa po erupcji Hunga Haapai w 2022 r.

W tym roku żołnierze z Tonga, Vanuatu, Fidżi, Papui Nowej Gwinei, Australii, Wielkiej Brytanii i Japonii dołączyli do prawie 60 członków personelu armii Nowej Zelandii, spędzając pięć tygodni na wyspach Ha’apai, realizując projekty zdrowotne i budowlane.

READ  Konstruktor anulował z powodu zatrzymania kaucji, 20 klientów miało kłopoty