„Z poprzednich prac, które wykonaliśmy w ThermoSenseLab, wiemy, że to, jak odczuwamy wilgoć, jest ściśle powiązane ze tym, jak odczuwamy temperaturę; mamy specyficzny zestaw sygnałów termicznych wyczuwających wilgoć” – wyjaśnił dr Filinghieri.
Zmiany te mogą przynieść znaczące korzyści fizyczne i psychologiczne użytkownikom protez.
„Uważamy, że może to potencjalnie mieć wpływ na sprawność manualną osób po amputacji z protezą” – stwierdziła dr Filinghieri. „Na przykład poziom wilgoci wpływa na to, jak mocno coś chwytasz – jeśli filiżanka jest mokra, może być śliska.
„Rozszerza także zakres naturalnych wrażeń, jakie mogą odczuwać osoby po amputacji, oraz poprawia ucieleśnienie i akceptację protezy – dzięki czemu osoby po amputacji mogą czuć, że proteza należy do ich ciała”.
Asystentka doktorska Maria Plomitsaku, pierwsza autorka badania, dodała: „Zrozumienie percepcji wilgoci u człowieka w celu przywrócenia jej u użytkowników protez kończyn było fascynującym wyzwaniem. Postrzeganie wilgoci to krok w kierunku wzbogacenia sposobu, w jaki pacjenci po amputacji czują się i wchodzą w interakcję z świat.”
Zespół badawczy stara się teraz udowodnić te implikacje swojej pracy, ustalając, czy wyczuwanie ciepła i wilgoci faktycznie zwiększa poczucie własności ciała u osób noszących protezy.
„Pracowaliśmy nad wykrywaniem wilgoci przez ostatnią dekadę i to wspaniale, że nasze podstawowe badania można wykorzystać i przełożyć na skutki kliniczne” – dodał dr Filinghieri.
Szukaj jest Opublikowano w Internecie.
„Odkrywca. Entuzjasta muzyki. Fan kawy. Specjalista od sieci. Miłośnik zombie.”
More Stories
Lekarze odkryli narośl kostną w penisie mężczyzny po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego z powodu bólu kolana. Oto, co się stało | Najczęściej oglądane
Adagrasib jest skuteczniejszy od docetakselu w leczeniu wcześniej leczonego niedrobnokomórkowego raka płuc z mutacją KRAS G12C.
Częstość występowania umiarkowanego do ciężkiego zespołu napięcia przedmiesiączkowego lub przedmiesiączkowego zaburzenia dysforycznego i powiązanych zmiennych wśród młodych kobiet w ośrodku trzeciorzędowej opieki zdrowotnej we wschodnich Indiach.