Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

U osób starszych istnieje większe ryzyko błędnego rozpoznania pozaszpitalnego zapalenia płuc

U osób starszych istnieje większe ryzyko błędnego rozpoznania pozaszpitalnego zapalenia płuc

Ashwin P Gupta, lekarz medycyny

Źródło: X (Twitter)

Z nowych ustaleń wynika, że ​​u osób z demencją, osób ze zmianami stanu psychicznego i ogólnie u osób starszych ryzyko nieprawidłowego rozpoznania pozaszpitalnego zapalenia płuc (PZP) wśród dorosłych hospitalizowanych było częściej nieprawidłowe i wymagało całkowitego leczenia antybiotykami . Może zaszkodzić takim osobom.1

Odkrycia te stanowią wnioski z nowego badania kohortowego obejmującego 17 290 osób hospitalizowanych z powodu zapalenia płuc w grupie szpitali w stanie Michigan. Badania te prowadził Ashwin B. Gupta, MD, ze Służby Medycznej Systemu Opieki Zdrowotnej VA Ann Arbor w Michigan.

Gupta i współpracownicy zwracają uwagę na odwieczne wyzwanie, jakim jest prawidłowe określenie odsetka osób, które otrzymały leczenie z powodu PZPR, a które zostały niewłaściwie zdiagnozowane. Powiązali to z ogólnym brakiem zatwierdzonych definicji.

„W 2022 r. stworzyliśmy skalę do pomiaru nieprawidłowej diagnozy PZPR, która została następnie zatwierdzona i zatwierdzona przez Krajowe Forum Jakości (NQF)” – napisali Gupta i współpracownicy. „W tym przypadku stosujemy tę miarę do kohorty hospitalizowanych pacjentów leczonych z powodu PZP w 48 szpitalach w stanie Michigan, aby zrozumieć epidemiologię i wyniki związane z niewłaściwą diagnozą PZP”.2,3

Tło i metody badań

Wspólna inicjatywa znana jako konsorcjum Michigan Hospital Medicine Safety (HMS) ma na celu poprawę opieki nad pacjentami szpitalnymi. Naukowcy zauważyli, że do stycznia 2023 r. 75% z 92 niefederalnych szpitali nieostrych w stanie Michigan należało do HMS i dysponowało wspólnymi danymi na temat wdrażania antybiotyków.

Zespół badawczy objął 48 szpitali przez cały okres badania, podczas którego badacze dokonali retrospektywnej oceny dorosłych pacjentów, którzy byli leczeni z powodu zapalenia płuc w okresie od lipca 2017 r. do marca 2020 r. Kryteria włączenia do badania obejmowały bycie osobą dorosłą przyjętą do opieki ogólnej oraz zdiagnozowane zapalenie płuc, a kurs antybiotyków rozpoczyna się pierwszego lub drugiego dnia hospitalizacji.

Kryteria wykluczenia obejmowały ciężki niedobór odporności, udokumentowane dodatkowe niepowiązane infekcje, ciążę, przyjęcie do opieki paliatywnej lub bycie pacjentem wypisanym wbrew zaleceniom lekarza. W prospektywnym badaniu kohortowym przeprowadzonym przez zespół objęto okres od lutego do grudnia 2023 r., podkreślając, że PZP jest błędnie diagnozowana na podstawie ustalonych kryteriów.

Naukowcy ocenili czynniki ryzyka pod kątem możliwej błędnej diagnozy. Zespół badawczy dokonał stratyfikacji wyników w oparciu o czas stosowania antybiotyków (>3 dni w porównaniu z ≥3 dni), biorąc pod uwagę ponowne przyjęcia do szpitala, śmiertelność, interakcje ze oddziałami ratunkowymi, zakażenie C. difficile i zdarzenia niepożądane związane z antybiotykami (AE). ).

znaleziska

Ogółem spośród 17 290 osób przyjętych do programu CAP zespół badawczy stwierdził, że 12,0% otrzymało błędną diagnozę. Średni wiek wynosił 71,8 lat, a 50,3% pacjentów stanowiły kobiety.

Zespół podał, że 87,6% tych osób otrzymało pełny cykl antybiotyków. W porównaniu z osobami, które zostały prawidłowo zdiagnozowane, badacze odkryli, że pacjentów z nieprawidłowym rozpoznaniem PZP zwykle klasyfikowano jako starszych (skorygowany iloraz szans). [AOR] za kontrakt 1,08; 95% CI, 1,05-1,11) i wykazano, że są w grupie większego ryzyka wystąpienia takich schorzeń, jak zmieniony stan psychiczny w przypadku wystąpienia PZP (AOR, 1,75; 95% CI, 1,39-2,19) lub demencja (AOR, 1,79; 95% CI , 1,55-2,08).

Zespół badawczy nie stwierdził istotnej różnicy między osobami, które zostały niewłaściwie zdiagnozowane w 30-dniowym zbiorczym wyniku panelu, pomiędzy osobami, którym podano pełną antybiotykoterapię, a tymi, które otrzymały krótsze leczenie (25,8% w porównaniu z 25,6%; AOR, 0,98; 95% CI, 0,79). 1,23). . Pomimo tych ustaleń naukowcy wykazali, że wśród tych osób pełny cykl antybiotyków był powiązany z większą częstością występowania AKI związanej z antybiotykami w porównaniu z krótszą terapią (2,1% w porównaniu z 0,4%; S= 0,03).

„Te same bezbronne populacje są najbardziej narażone na działania niepożądane związane ze stosowaniem antybiotyków i wynikającą z nich zachorowalność” – napisali. „Dlatego niezbędne jest zrównoważenie szkód wynikających z niedodiagnozowania i nadmiernego rozpoznania WPR”.

Bibliografia

  1. Gupta AP, Flanders SA, Petit LA i in. Niewłaściwa diagnostyka zapalenia płuc u hospitalizowanych dorosłych. Stażysta medyczny Gamma Opublikowano w Internecie 25 marca 2024 r. doi:10.1001/jamainternmed.2024.0077.
  2. Niewłaściwa diagnostyka pozaszpitalnego zapalenia płuc (PZP) u pacjentów szpitalnych. Partnerstwo na rzecz pomiaru jakości. 12 grudnia 2022 r. Dostęp: 14 lipca 2023 r. https://p4qm.org/measures/3671.
  3. Niewłaściwa diagnostyka pozaszpitalnego zapalenia płuc (PZP) u pacjentów szpitalnych. Konsorcjum na rzecz bezpieczeństwa szpitala Michigan. Dostęp: 19 lutego 2024 r. https://mi-hms.org/inavailable-diagnosis-community-acquired-pneumonia-cap-hospitalized-medical-residents.
READ  Nadia Lim: Jabłko traci swój smak