Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tysiące ludzi w stolicy Bangladeszu kibicują decydującemu zwycięstwu Argentyny nad Polską w mundialu w Katarze

Gdy Argentyna odniosła decydujące zwycięstwo w Pucharze Świata 2:0 nad Polską, tysiące fanów wybuchło świętowaniem na trawiastym boisku w Bangladeszu w czwartek. Od małych dzieci po emerytów, wielu ubranych w niebiesko-białe stroje lub machających argentyńskimi flagami, tłum stał przez prawie cały mecz, oglądając go na gigantycznych ekranach na głównym placu Uniwersytetu Dhaka w stolicy. Potęga latynoskiej piłki nożnej – i gwiazdorski napastnik Lionel Messi – Masz ogromną rzeszę fanów w południowoazjatyckim kraju, gdzie krykiet jest królem, ale piłka nożna buduje lojalnych fanów.

Około 12 000 osób może wygodnie oglądać na trzech ogromnych ekranach LED ustawionych na terenie kampusu, powiedział jeden z wolontariuszy AFP.

Nowicjusz Tousif Omran powiedział, że przyszedł z przyjaciółmi, aby obejrzeć mecz swojego ulubionego piłkarza, Messiego, w finale mistrzostw świata.

„Kiedy byłem mały, tata powtarzał mi, że Argentyna to świetna drużyna. Ale kiedy dorosłem i wreszcie zacząłem rozumieć futbol, ​​stałem się wielkim fanem Messiego” – powiedział AFP podczas przerwy.

„Mam nadzieję, że wygramy, on (Messi) na to zasługuje” – dodał.

Wcześniej, po tym jak Messi nie wykorzystał rzutu karnego, wiwatujący tłum ucichł.

ale kiedy Alexis McAllister zdobył pierwszą bramkę, a kampus wybuchł odgłosem eksplodującej wuwuzeli i petard.

Shams Al-Arefin, inny argentyński kibic, powiedział, że to jego trzeci dzień oglądania meczów mistrzostw świata na gigantycznych ekranach.

„Jeśli Bóg pozwoli, pojedziemy do finału i ostatecznie wygramy (mistrzostwa świata)” – powiedział.

Ton osiągnął crescendo, gdy Julian Alvarez strzelił drugiego gola dla zespołu w 67. minucie, dźwięk motocykli wypełnił powietrze wraz z okrzykami.

Boisko było sceną czystej radości, gdy końcowy gwizdek sędziego potwierdził, że Argentyna awansowała do rundy pucharowej.

Brazylijscy kibice z Bangladeszu, którzy często wdają się w kłótnie, od przyjaznych po brutalne, ze swoimi kochającymi Argentynę odpowiednikami, również przyszli na mecz – ale żeby wspierać swoich rywali.

READ  Abka wprowadziła pierwszy autonomiczny C-store w Polsce

Biznesmen Rashid Al-Islam powiedział: „Jestem fanem Brazylii. Ale moi przyjaciele, którzy są fanami Argentyny, przywieźli mnie tutaj dzisiaj. Podziękowali mi tym wieńcem. Mam nadzieję, że zmierzę się z Brazylią i Argentyną w półfinale”.

Sprzedawcy żywności i napojów oraz rikszarze również cieszyli się meczem, wykorzystując tłum.

Humayun Kabir, sprzedawca odzieży, powiedział AFP, że jego sprzedaż koszulek drużyny przeszła przez mistrzostwa świata podczas mistrzostw świata.

„Zarabiam więcej pieniędzy niż w jakimkolwiek innym sezonie”, powiedział z szerokim uśmiechem, wyjaśniając, jak lokalni fani chcieli, aby czuli się częścią akcji.

W niedzielę Argentyna zagra z Australią w 1/8 finału.

„Z pewnością przyjedziemy i kibicujemy Messiemu” – powiedział Hamira Tasneem, student uniwersytetu w Dhace.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i jest generowana automatycznie z konsorcjalnego kanału).

Polecane wideo dnia

FIFA MŚ 2022: Kibice Kostaryki świętowali zwycięstwo nad Japonią

tematy poruszone w tym artykule