Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tusk ściga swoich przeciwników politycznych – Politico

Tusk ściga swoich przeciwników politycznych – Politico

Jego zwolennicy twierdzą, że w więzieniu był maltretowany i torturowany, czemu Ministerstwo Sprawiedliwości stanowczo zaprzecza.

„Jesteśmy zszokowani informacją, jaką otrzymaliśmy dotyczącą okoliczności aresztowania i przetrzymywania przebywającego obecnie w areszcie tymczasowym ks. Michała Olszewskiego”. Powiedział Poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Wójcik. Inni przedstawiciele oskarżyli nowy rząd o prowadzenie „procesów politycznych” przeciwko swoim wrogom.

Reformy sądownictwa

Jednym z głównych wysiłków rządu Tuska jest wycofywanie reform sądownictwa uchwalonych przez Prawo i Sprawiedliwość, co doprowadziło Warszawę do konfliktu z Komisją Europejską, która stwierdziła, że ​​Polska wycofuje się z demokratycznych zasad Unii, podważając niezależność sądownictwa.

Bodnar dąży do przywrócenia niezawisłości i integralności sądów.

W zeszłym tygodniu prokuratorzy, agenci kontrwywiadu i policja przeszukali siedzibę Krajowej Rady Sądownictwa – organu powoływania sędziów – w celu zajęcia dokumentów związanych z postępowaniami dyscyplinarnymi wszczętymi wobec sędziów sprzeciwiających się proponowanym przez PiS reformom sądownictwa.

Taki był nalot skazany Pro-PiS-owskie media określiły te wypowiedzi jako atak „koalicji zemsty”, którego celem jest wyrządzenie krzywdy jej politycznym rywalom.

Bodnar też Utwórz prywatnego doradcę Dokonaj przeglądu udziału sędziów w Radzie Sądownictwa, która podlega wpływom PiS.

Tymczasem PiS Został wezwany Jej zwolennicy mają demonstrować przed parlamentem we wtorek wieczorem.

„Naruszanie praworządności stało się dziś niestety codziennością” – stwierdziła partia.

To ten sam zarzut, z jakim spotkało się Prawo i Sprawiedliwość w ciągu ośmiu lat sprawowania władzy.

READ  FNE w Gdyni Polski FF 2021: Dzierżawca. Nie możesz spalić nas wszystkich