Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trener NRL Hasler staje w obliczu śledztwa w sprawie śmierci zawodnika

Trener ligi rugby Des Hasler złoży zeznania podczas śledztwa w sprawie nagłej śmierci zawodnika Keitha Titmussa podczas sesji treningowej drużyny Manly Sea Eagles.

Śledztwo w sprawie śmierci 20-latka jest kontynuowane w piątek, kiedy zdobywca tytułu mistrza NRL ma złożyć zeznania ponad trzy lata po tym, jak obiecujący zawodnik zachorował podczas przedsezonowego treningu.

Oczekuje się, że Hasler, obecnie główny trener Gold Coast Titans po zwolnieniu Sea Eagles, złoży zeznania wraz z dyrektorem medycznym Manly Nathanem Gibbsem i dyrektorem generalnym ds. piłki nożnej Johnem Bonaserą.

Titmus dostał ataku po treningu cardio w bazie klubu w Narrabeen, na północnych plażach Sydney, 23 listopada 2020 r.

Zmarł pięć godzin później w szpitalu.

Z wcześniejszych ustaleń wynika, że ​​najprawdopodobniej doznał wysiłkowego udaru cieplnego, chociaż sekcja zwłok nie potwierdziła przyczyny śmierci.

Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, stwierdzili, że temperatura Titmusa wynosiła 41,9 stopnia Celsjusza, a tętno przekraczało 140 uderzeń na minutę.

Jednak sztab trenerski i lekarze nie stwierdzili, że Titmus cierpiał na udar cieplny, zamiast tego leczyli objawy napadu padaczkowego.

Jego byli koledzy z drużyny Musa Sule i Sione Faino zeznali przed sądem, że po sesji treningowej słyszeli krzyk Titmusa.

Fino określił sesję, jedną z pierwszych odbytych po przerwie poza sezonem, jako „dziewięć na 10” pod względem intensywności.

Obecny zawodnik Manly, Ben Trbojevic, wspomina zawodników, którzy zachęcali się nawzajem do przejścia przez trening.

Trbojevic przez część treningu grał w parze z Titmusem i powiedział, że zachęcał swojego kolegę z drużyny do dalszej pracy.

Wcześniej powiedział sądowi: „To było trudne, wszyscy byliśmy wyczerpani”.

„Patrząc na Titmusa, wyglądało to, jakby miał ciężką sesję treningową, ale wszyscy tak wyglądaliśmy”.

Śledztwo, które rozpoczęło się w poniedziałek, potrwa dwa tygodnie.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio na żywo: Lydia Ko walczy o mistrzostwo kobiet, kiwi świętuje medale