Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

To urządzenie wykorzystuje fale mózgowe, aby pomóc sparaliżowanym ludziom w komunikacji

Dzięki niesamowitym postępom technologicznym pojawiło się mnóstwo nowych innowacji mających na celu uproszczenie naszego życia. Skoro o tym mowa, naukowcy wykorzystali fale mózgowe sparaliżowanego mężczyzny, który nie mógł mówić, i przekształcili to, co chciał powiedzieć, na zdania na ekranie komputera. Niesamowite, prawda?

Jak na przykład wzmiankowany Według AP News badanie, które miało miejsce, będzie wymagało dalszych badań, ale może być wspaniałym krokiem w pomaganiu osobom, które nie mogą normalnie komunikować się z powodu urazu lub choroby. Mężczyzna biorący udział w eksperymencie używa do mówienia wskaźnika przyczepionego do bejsbolówki. Kursor pozwala mu poruszać głową, aby dotykać słów lub liter na ekranie. Proces ten jest bardzo powolny i nie pozwala osobie dotkniętej chorobą na normalną komunikację.

ZOBACZ TAKŻE: Naukowcy znajdują sposób na pobranie wymazów z ekranów smartfonów w celu wykrycia COVID-19

„Większość z nas przyjmuje za pewnik łatwość komunikowania się za pomocą mowy” – powiedział dr Edward Chang, neurochirurg z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, który kierował pracami. „To ekscytujące myśleć, że jesteśmy na początku nowego rozdziału, nowej dziedziny „zmniejszania dewastacji pacjentów, którzy utracili tę zdolność”. Mówiąc o procesie, zespół Zhanga opracował „neuromodulację mowy”, która pozwoliła im na dekodować fale mózgowe, które kontrolują trakt głosowy, ruchy traktu głosowego i akordowe ruchy strun głosowych, mięśnie warg, szczęki, języka i krtani, które tworzą każdą spółgłoskę i samogłoskę.

Na potrzeby tego badania naukowcy wszczepili elektrody na powierzchni mózgu sparaliżowanego mężczyzny, w obszarze kontrolującym mowę. Następnie komputer przeanalizował wzorce, gdy próbował wypowiedzieć popularne słowa, takie jak „woda” lub „dobry”. Był w stanie rozróżnić 50 słów, które mogły generować ponad 1000 zdań. Całkowity czas, jaki zajmuje komputerowi wyświetlenie wypowiadanych przez niego słów, wynosi od dwóch do trzech sekund.

READ  Alarm NHS w związku z dużą liczbą pacjentów z Covid w Wielkiej Brytanii korzystających z respiratorów | Korona wirus

Raport AP stwierdza, że ​​naukowcy planują sposoby na poprawę szybkości, dokładności i rozmiaru słownictwa urządzenia.

Obraz używany wyłącznie do celów reprezentacyjnych