Thomas Young zdobywa złoto parasprintu w Polsce

Brytyjska drużyna nadal zdobywa medale na WPA European Para Championships w Pitagorasa

Thomas Young dołącza do wschodzących medalistów Wielkiej Brytanii na Mistrzostwach Europy WPA w Polsce.

Young z powodzeniem obronił tytuł T38 na 100m podczas imprezy 2018, pokonując Francuza Dimitri Joswickiego w 0,31 sekundy.

Alexander Thompson, który poprzedniej nocy zdobył brązowy medal na 400 m, był szósty, a kolejna Brytyjka Rose Patterson siódma.

Young powiedział: „Wygrało. W finale mistrzostw, to jest najważniejsze. Kiedy przekroczyłem ten fort, nie byłem wtedy pewien, więc kiedy zobaczyłem, że nadchodzi o 11.03, nadal byłem szczęśliwy. z Tokio do mojego PP. Jest bardzo blisko.

Nie mogę się doczekać odwołania wszystkiego w zeszłym roku. Kiedy w zeszłym miesiącu miałem szansę pobiec we Włoszech, a potem tutaj, zawsze będę to doceniał. Jestem bardzo szczęśliwy, że biegałem tutaj i zdobyłem złoty medal.

„Dziękuję wszystkim, mojemu trenerowi, moim rodzicom, brytyjskiej kadrze lekkoatletycznej i organizatorom, ponieważ nie wszyscy z tych osób mogą to zrobić bez naszej pomocy”.

Young GB podąża ścieżką mistrzowską od Fabiena Andre w T34 100m, Colomba Blanco w T20 400m, Sophie Hahn w D38 100m, Marii Lyle w T35 200m i Jacka Skinnera w D13 100m.

Możesz zobaczyć wyniki Tutaj Wydarzenie jest transmitowane na żywo na stronie Channel 4 Para Sport Tutaj

READ  Lokalny sezon pomidorowy w Polsce rozpoczął się z miesięcznym opóźnieniem • Owoc Wschodu