Tenis – USA opróżniają Polskę, by awansować do finału Pucharu Narodów

Taylor Fritz zapewnił Stanom Zjednoczonym awans do finału Pucharu Stanów Zjednoczonych, wygrywając 7:6(5), 7:6(5) z Polakiem Hubertem Hurkaczem, a następnie wygrywając 5:0 w sobotnim turnieju mieszanym o wartości 15 milionów dolarów. Stany Zjednoczone miały solidny start w półfinale, wygrywając w piątek 2: 0 po przekonujących zwycięstwach Jessiki Pegula i Frances Tiafoe, a dziewiąty na świecie Fritz powstrzymał się przed zakończeniem walki z Hurkaczem.

Mistrz Indian Wells, Fritz, obronił dwa punkty setowe, przegrywając 5:4 w pierwszym secie, gdy Hurkacz zawahał się, a Amerykanin objął prowadzenie, gdy jego przeciwnik popełnił kolejny błąd pod koniec ciasnej dogrywki. Fritz, który zdobył 88% swoich punktów za pierwszy serwis, potrzebował dużego serwisu, aby utrzymać wynik 6:5 w drugim secie, zanim wygrał kolejną napiętą dogrywkę i wysłał swoją drużynę do pojedynku o tytuł z Włochami lub Grecją.

„Wspaniale, że wygraliśmy dzisiaj, aby zakwalifikować się”, powiedział Fritz. „Nie miałem wątpliwości, że gdybym przegrał, reszta zespołu zakwalifikowałaby się”. „Ale dużo grałem z drużyną amerykańską. Myślę, że tym razem to duża zaleta, że ​​dziewczyny są w naszej drużynie, ponieważ czyni to całą drużynę znacznie silniejszą.

„Jestem naprawdę podekscytowany, aby dostać się do finału i myślę, że byliśmy faworytami przez cały tydzień”. Następnie Madison Keys pokonała Magdę Linette 6-4, 6-2, uzyskując wynik 4-0, po czym Fritz i Pegula wygrali mecz debla mieszanego z Łukaszem Kubotem i Alją Rosolską 6-7(5) 6-4 10- 6 za czyste zamiatanie.

Włochy awansowały w półfinale z Grecją 2:0 po tym, jak Martina Trevisan i Lorenzo Musetti wygrali piątkowe mecze. Matteo Berrettini może zapewnić sobie miejsce w finale, pokonując Stefanosa Tsitsipasa w sesji wieczornej. Finał odbędzie się w niedzielę w Sydney.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego kanału).