Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

(Zdjęcie) Oczekuje się, że roczne rachunki gospodarstw domowych w grudniu będą o 6219 funtów droższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Tej zimy rachunki za dom mogą wzrosnąć o 6 000 funtów w związku z rosnącymi kosztami energii, żywności i kredytów hipotecznych

Rodziny stoją w obliczu wzrostu rachunków o 6 000 funtów tej zimy, ponieważ rosną koszty energii, ceny żywności i spłaty kredytów hipotecznych.

Narastają obawy, że miliony rodzin zostanie zepchniętych do biedy do końca roku w najgorszym kryzysie kosztów utrzymania od lat pięćdziesiątych.

Według szacunków Centrum Badań nad Gospodarką i Biznesem (CEBR) średnie wydatki wzrosną o 4610 funtów rocznie od teraz do grudnia.

Oznacza to, że roczne rachunki rodzinne będą w grudniu o 6219 funtów droższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Podwyżki będą wyższe w przypadku osób z większymi domami i większymi rodzinami.

Skok był spowodowany w szczególności rachunkami za media. CEBR przewiduje, że rachunki za mieszkanie, paliwo i energię wyniosą w grudniu 2724 GBP w porównaniu z rokiem ubiegłym.

(Zdjęcie) Oczekuje się, że roczne rachunki gospodarstw domowych w grudniu będą o 6219 funtów droższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Oczekuje się, że wydatki gospodarstw domowych na żywność i napoje bezalkoholowe wzrosną o 821 funtów rocznie

Oczekuje się, że wydatki gospodarstw domowych na żywność i napoje bezalkoholowe wzrosną o 821 funtów rocznie

Liczby opierają się na założeniu, że limit cenowy dla strażnika Ofgem wzrośnie do 3 359 funtów w październiku, jak przewidywali analitycy Cornwall Insight.

Tymczasem oczekuje się, że wydatki gospodarstw domowych na żywność i napoje bezalkoholowe wzrosną o 821 funtów rocznie, podczas gdy koszty „różnych towarów i usług” – które obejmują wszystko, od składek ubezpieczeniowych po przybory toaletowe – wzrosną o 129 funtów.

Analitycy twierdzą, że „inne wydatki”, w tym płatności hipoteczne i podatek lokalny, wzrosną o 233 GBP w ciągu 12 miesięcy do grudnia.

Jeśli rodziny chcą takiej samej jakości życia jak teraz, będą musiały wydać 188 funtów więcej niż w zeszłym roku na jedzenie poza domem i 342 funtów na „rozrywkę i kulturę”.

Dane opierają się na najnowszych danych dotyczących średnich kosztów żywności i utrzymania z Urzędu Statystyk Narodowych z czerwca.

READ  M&S zamyka 32 kolejne sklepy, ponieważ oddala się od centrów miast | Marks and Spencer

Zakłada, że ​​przeciętna rodzina liczy 2,3 członków i że rodziny nie zmieniają w tym czasie nawyków związanych z wydatkami. Laura Sutter z firmy inwestycyjnej AJ Bell powiedziała: „W tym roku zaobserwowaliśmy znaczny wzrost kosztów, ale każdy, kto liczy na najgorsze, może się niegrzecznie obudzić.

„Nikt nie jest odporny na te przerażające wzrosty cen, które dotkną każdy dom w całym kraju”.

Tymczasem duże banki zdradzają oszczędzających aż 10,4 miliarda funtów rocznie, nie podnosząc stóp procentowych.

Nie uwzględnia to podwyżki stóp procentowych Banku Anglii w tym tygodniu, co oznacza, że ​​rzeczywista liczba prawdopodobnie będzie wyższa.

Po ponad dekadzie bardzo niskich stawek był to gorzki cios dla oszczędzających.

Wcześniej w tym tygodniu prezes banku Andrew Bailey powiedział, że wyższe stopy procentowe zostały przeniesione na kredytobiorców znacznie szybciej niż na oszczędzających. „Ważne jest, aby oszczędzający otrzymywali zwroty, jakie powinni otrzymywać” – dodał.

Według danych Banku Anglii na dostępnych kontach znajduje się około 993,79 miliarda funtów szterlingów. Większość z nich pracuje w dużych bankach.

W grudniu, kiedy stopa bazowa była na rekordowo niskim poziomie 0,1 proc., średnia transakcja oszczędnościowa również zepchnęła 0,1 proc.

Do czerwca stopa bazowa wzrosła do 1,25 proc. Jednocześnie jednak dane banku pokazały, że zwyczajowa stawka płacona oszczędzającym wzrosła do zaledwie 0,2 proc.

Oznacza to, że oszczędzający stracili potencjalny zysk w wysokości 1,05 punktu procentowego – o łącznej wartości 10,4 miliarda funtów rocznie.

Nawet po tym, jak stopa bazowa podskoczyła w czwartek do 1,75 procent, większość głównych dostawców nie przekazała znaczących podwyżek oszczędzającym.

Niektóre banki, w tym Lloyds i NatWest, zwiększyły marżę odsetkową netto – różnicę między tym, co zarabiają od pożyczkobiorców i oszczędzających – o 10 procent lub więcej.

READ  Deutsche Telekom podnosi prognozę rocznego wzrostu zysków do 3% -5% do 2024 roku

„To skandal, że wielkie banki tak niewiele oddały oszczędzającym” – powiedział James Blower z firmy konsultingowej Savings Guru.

Barclays powiedział, że podniesie stopy procentowe na niektóre ze swoich produktów, ale nie podał szczegółów. Santander i NatWest również podnoszą stopy procentowe na niektórych rachunkach, ale na poziomach znacznie niższych niż podwyżka stopy bazowej.

Kradzież energii elektrycznej osiągnęła nowy poziom wraz ze wzrostem cen paliw

Kradzież energii elektrycznej osiągnęła rekordowy poziom w zeszłym roku, ponieważ rosnące rachunki zaostrzyły śmiertelne manipulacje.

Omijanie liczników i ingerowanie w linie zaopatrzenia jest zagrożone karą do pięciu lat więzienia.

Jednak dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazują, że siły policyjne w Anglii i Walii otrzymały 3600 zgłoszeń o „nieuczciwym użyciu” w roku poprzedzającym marzec – 13-procentowy wzrost w latach 2020-21 i największa liczba od czasu rozpoczęcia podobnych rekordów w 2012 r. -2013. Od stycznia do marca było ich około 1100 – prawie dwukrotnie więcej w tym samym okresie w latach 2019-20. Obsługiwana przez firmę Crimestoppers usługa Stay Energy Safe ostrzega, że ​​manipulowanie przy liczniku może prowadzić do przegrzania okablowania, uszkodzenia mienia i możliwej utraty życia.

Powiedziała, że ​​przestępstwo kosztowało firmy energetyczne co najmniej 440 milionów funtów rocznie – a następnie koszty zostały przerzucone na klientów.

„Pod żadnym pozorem konsumenci nie powinni próbować samodzielnie podłączać liczników energii elektrycznej” – powiedział Ofgem. Jednak grupa kampanijna National Energy Action (NEA) stwierdziła, że ​​kryzys związany z kosztami życia popycha ludzi w „rozpaczliwe sytuacje”.

„Jest to nie tylko nielegalne, ale i niebezpieczne” – powiedział Peter Smith z Agencji Energii Jądrowej – „i szokujące jest to, że kryzys zmusza rodziny do prób nie wyłączania światła. I to się dzieje teraz, zanim nadejdzie zima i zimno.

W maju Agencja Nowej Energii przewidywała, że ​​średni roczny rachunek za energię od października wyniesie 2800 funtów. Oczekuje się, że ta liczba wyniesie 3 358 funtów.

READ  „To śmieszne”: więcej chaosu, napięcia i opóźnień na lotnisku w Manchesterze, ponieważ sfrustrowani przylatujący pasażerowie zbyt długo czekają na upuszczenie bagażu

W obu krajach 57 procent zeszłorocznych spraw dotyczących kradzieży energii elektrycznej zostało zamkniętych bez zidentyfikowania podejrzanego, a 30 procent zostało porzuconych z powodu trudności z dowodami. Tylko 7 procent wynikało z oskarżenia lub wezwania.

Rząd powiedział, że przeznaczył 37 miliardów funtów na pomoc rodzinom w pokryciu kosztów utrzymania.