Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Te pokarmy pomogą ci w okresie menopauzy

Te pokarmy pomogą ci w okresie menopauzy

klimakteriumJest to normalna część życia kobiety, która zwykle zaczyna się pod koniec czterdziestki i na początku pięćdziesiątki z powodu spadku hormonów reprodukcyjnych i może prowadzić do wielu zmian fizycznych i hormonalnych. Mówi się, że kobieta doświadczyła menopauzy, kiedy przez rok nie miała miesiączki. Ale objawy mogą pojawić się wcześniej, w okresie okołomenopauzalnym i tuż przed menopauzą, kiedy kobieta jest po czterdziestce, chociaż mogą zacząć się już w połowie lat 30., a nawet w połowie lat 50. w jej wieku. W tym czasie wiele osób może odczuwać objawy, takie jak „uderzenia gorąca”, wahania nastroju i zmęczenie, podczas gdy poziom estrogenu może zacząć spadać, wpływając na kości, masę mięśniową i metabolizm. „

Ale czy wiesz, że to, co jesz w tym czasie, może mieć duże znaczenie, a także nieco złagodzić objawy? Oto wskazówka od dietetyka Bhakti Kapoor, która podzieliła się na Instagramie, że chociaż czynniki ryzyka i objawy związane ze starzeniem się i menopauzą nie są pod naszą kontrolą, „ale kiedy objawy zaczną się pojawiać, stosowanie odpowiednich pokarmów może pomóc złagodzić te objawy” ”.

„Dobrze zbilansowana dieta jest niezbędna w każdym wieku, ale twoje ciało potrzebuje dodatkowej cierpliwości i troski w okresie menopauzy. Od zmian metabolicznych po zwiększone ryzyko osteoporozy, zmiana diety może pomóc ci wyprzedzić przyszłe objawy „, pisze, wymieniając niektóre pokarmy, które pomagają.Będzie cię wspierać w okresie menopauzy: „Ważne jest, aby nie przemęczać organizmu dietami awaryjnymi”.

Zawierają:
Łosoś
– Soczewica
– jajko
– Awokado
– Płatki owsiane
– kefir
Warzywa liściaste
– grzyby

Sprawdź jej post tutaj:

Jarima Goyal, dyplomowana dietetyczka, zgodziła się i powiedziała, że ​​choć nie ma jednego pokarmu, który ułatwia ten etap życia, to spożywanie dobrze zbilansowanej diety pełnej Składniki odżywcze Gęste pokarmy mogą pomóc Ci lepiej przetrwać każdy dzień.

READ  Nie przegap prysznica Geminid Meteor — i sprawdź kamerę meteorologiczną NASA na żywo

Ekspert podzielił się również niektórymi pokarmami, które mogą pomóc kobietom w okresie menopauzy:

Produkty mleczne są zawsze uważane za produkty użyteczne, ponieważ zawierają wszystkie niezbędne minerały i witaminy potrzebne dla zdrowia kości, takie jak witamina D, witamina K, wapń, fosfor, potas i magnez.

Zielone warzywa liściaste są pełne wapnia i witaminy K, które mogą być niezwykle korzystne dla organizmu w tej fazie.

Pokarmy bogate w omega-3, takie jak ryby, siemię lniane i nasiona chia, mogą pomóc w radzeniu sobie z uderzeniami gorąca, które są głównym objawem.

– Pełnoziarniste produkty bogate w błonnik, owoce i f warzywa (zwłaszcza warzywa krzyżowe) są ważne, ponieważ chronią przed chorobami serca i cukrzycą, raki pomóc w ogólnym zdrowiu.

Fitoestrogeny zawarte w żywności, takiej jak brokuły, kalafior, ciemne jagody, ciecierzyca i soja, zmniejszają objawy menopauzy poprzez naśladowanie estrogenu.

– Tylko 40 gramów siemienia lnianego jest równoważne Terapia hormonalna, którą lekarze przepisują kobietom po menopauzie. Włącz je więc do swojej diety jako składnik mieszanek mącznych, koktajli lub posypane dallas.

„Należy również pamiętać, że pokarmy, które nasilają objawy menopauzy, to kofeina, alkohol, rafinowane węglowodany, przetworzona i pakowana żywność oraz pikantne potrawy – więc staraj się ich unikać w jak największym stopniu” – powiedziała. Indianexpress.com.

Aby uzyskać więcej wiadomości dotyczących stylu życia, śledź nas dalej Instagram | Świergot | Facebook I nie przegap najnowszych aktualizacji!