Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tana Umaga jest zaskoczona wyborem Crusaders na mecz, który trzeba wygrać

Trenerka Moana Pacifica, Tana Umaga, była zaskoczona, gdy dowiedziała się, że drużyna Crusaders zdecydowała się dać odpocząć niektórym swoim gwiazdom przed ostatnim meczem sezonu zasadniczego Super Rugby Pacific.

Zapytany o wybór drużyny Roba Penneya na mecz w ten weekend, Umaga powiedział, że jest zaskoczony, że niektórzy gracze zostali pominięci w meczu typu „zrób albo zgiń” obu drużyn.

„Jestem trochę zaskoczony, jest o co grać” – powiedział Umaga. „Oczywiście przeliczyli się i wszystko musi się jeszcze sprawdzić, aby dostać się do ósemki”.

Penny dała odpocząć najlepszemu strzelcowi zawodów, Sevu Reece’owi i Fletcherowi Newellowi, wspierali Crusaders, a żaden z zawodników nie odniósł kontuzji.

Moana zmierzy się z Crusaders w Christchurch w meczu, który musi wygrać drużyna, która zajmuje 11. miejsce w tabeli Super Rugby i ma niewielkie szanse na awans do baraży Super Rugby.

Jeśli Moana pokona Crusaders, Fidżi Drua i Western Force nadal będą musiały przegrać mecze w ten weekend, aby przedostać się do pierwszej ósemki.

„Rozmawialiśmy o tym na początku roku, wiedzieliśmy, że musimy spróbować wygrać pięć meczów i wygraliśmy cztery, więc możemy zrobić tylko to, co możemy”.

Umaga powiedział, że jest zadowolony ze sposobu, w jaki jego zespół grał pod koniec sezonu.

„Trochę smutno, że sezon się skończył, ponieważ zaczęliśmy dobrze sobie radzić”.

Moana po raz pierwszy w historii ma szansę wygrać mecz jeden po drugim po pokonaniu Waratahs 27-12 na stadionie Mount Smart w zeszły weekend.

Pomimo dzisiejszej nieobecności na treningu z powodu choroby, 110-Test Wallaby Sekope Kepu rozpocznie mecz, który może być jego ostatnim zawodowym meczem.

READ  Stan pochodzenia 2024, Cameron Smith, Billy Slater, asystent trenera Maroons, Matt Palin