Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szkoda, że ​​jestem uważany za „sceptyka zielonej energii”. Nie jestem. Drogi czytelniku Guardiana, tak myślę | Jacob Rees-Mogg

IZawsze ciekawie jest widzieć moje opinie przez pryzmat gazety, które odrywają się od tego, co myślę. Chociaż nie jestem fanem Extinction Rebellion, mogę zapewnić czytelników Guardiana, że ​​nie jestem „sceptykiem zielonej energii”. Popieram net zero smart, w którym zielona energia odgrywa największą rolę.

Jestem dumny, że należę do kraju, który od 1990 roku zredukował emisje gazów cieplarnianych o 40%, podczas gdy gospodarka wzrosła w tym czasie o ponad 70%.

W związku z tym możemy osiągnąć nasze zobowiązanie do osiągnięcia zera netto do 2050 r., ponieważ ciemne demoniczne wiatraki zostaną zastąpione przez lądowe i morskie farmy wiatrowe. Ale jeśli Zielona Agenda nie zapewni wzrostu gospodarczego, ostatecznie nie będzie miała poparcia politycznego i będzie bezużyteczna.

Pozyskanie Brytyjczyków na pokład z zerem netto wymaga od nas udowodnienia, że ​​potrafimy wchodzić w środowisko w sposób, który czyni je lepszymi, a nie gorszymi, który napędza wzrost, a nie go hamuje i który pobudza inwestycje i innowacje, zamiast pchać tradycyjne gałęzie przemysłu na skraj przepaści ruiny. Wpływ, jaki wywieramy na energochłonne gałęzie przemysłu, zwiększa emisje dwutlenku węgla, ponieważ importujemy więcej z zagranicy, jednocześnie niszcząc wysoko płatne miejsca pracy w Wielkiej Brytanii.

Istnieją sposoby na to, aby ta finansowana przez państwo praca. pamiętać CFD Schemat. Program ten rozrósł się, aby wspierać szeroką gamę odnawialnych źródeł energii, od wiatru na lądzie po przybrzeżną energię wiatru, od słońca po energię pływową i od wiatru na odległych wyspach po produkcję energii z odpadów – a wszystko to przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i rozwoju gospodarki. Dążenie do wyprodukowania do 50 gigawatów morskiej energii wiatrowej do 2030 r. oznacza, że ​​sam ten sektor musi się rozwijać, aby zapewnić 90 000 miejsc pracy.

Program z powodzeniem sprostał zapotrzebowaniu na kapitał z góry i rozwiązał niepewność wytwórców mających do czynienia ze zmiennymi cenami hurtowymi. Od 2012 r. stymuluje inwestycje w odnawialne źródła energii o wartości 90 miliardów funtów i przyczyniło się do pięciokrotnego wzrostu produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w ciągu dekady. Ostatnia runda aukcyjna w zeszłym roku przyniosła 93 nowe kontrakty na 11 gigawatów mocy odnawialnej – wystarczającej do zasilenia 12 milionów domów.

READ  Najpotężniejsza turbina pływowa na świecie jest prawie gotowa do pracy

W 2010 r. odnawialne źródła energii stanowiły tylko 7% produkcji energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii. Programy takie jak umowy na różnice kursowe oznaczają, że odnawialne źródła energii są teraz zbieżne 40% naszych potrzeb, zmniejszyć naszą zależność od autorytarnych reżimów, takich jak Rosja, i wzmocnić nasz wewnętrzny sektor energetyczny. Wojna na Ukrainie rzuciła ostre światło na potrzebę szybkiego zwiększenia naszych krajowych dostaw energii i zwiększenia naszego bezpieczeństwa energetycznego, od wszelkich form energii odnawialnej po energię jądrową i nasze krajowe rezerwy ropy naftowej i gazu, które są oczywiście bardziej ekologiczne niż transport LNG . Z zewnątrz.

Dlatego nasz niedawno ogłoszony plan rozwoju przyspieszy realizację dużych projektów infrastrukturalnych, w tym lądowych i morskich farm wiatrowych. Plan ten pobudzi również rozwijający się w Wielkiej Brytanii przemysł wodorowy, który będzie działał w zgodzie zarówno z sektorem energii odnawialnej, jak i gazu.

Rząd dostosuje również swoją politykę planowania energetyki wiatrowej na lądzie do innej infrastruktury, aby ułatwić jej wdrożenie w Anglii. Rozumiemy, jak silnie niektórzy ludzie myślą o wpływie turbin wiatrowych w Anglii. Plany zachowają zdolność lokalnych społeczności do udziału w propozycjach, w tym rozwijania lokalnych partnerstw dla społeczności, które chcą zobaczyć nową infrastrukturę wiatrową na lądzie w zamian za korzyści, takie jak niższe rachunki za energię.

Rozważamy możliwości wspierania taniego finansowania, aby pomóc rodzinom w pokryciu początkowych kosztów instalacji fotowoltaicznych, dopuszczalnych praw do rozwoju w celu wspierania większej liczby instalacji fotowoltaicznych na małą skalę w środowiskach komercyjnych oraz kryteriów wydajności projektowania w celu dalszego zachęcania do odnawialnych źródeł energii, w tym fotowoltaiki, w domach i nowych budynkach.

Musimy również skoncentrować się na innej kluczowej części naszej infrastruktury energetycznej, wzmacniając sieć, aby energia odnawialna mogła być transportowana do domów i firm w całym kraju. Łączność sieciowa jest często na krytycznej ścieżce do uzyskania nowej infrastruktury odnawialnej online, dlatego jestem zaangażowany w znaczne skrócenie terminów budowy nowej infrastruktury sieciowej. Ale w zamian za bezprecedensowe dotacje przyznawane przedsiębiorstwom zajmującym się energią odnawialną, muszą one obciążać konsumentów i podatników uczciwą ceną za produkowaną przez siebie energię.

READ  Nowy Tesla Model Y 2022: Poznaj pierwszych nabywców SUV-ów w Wielkiej Brytanii

Oddzielając cenę energii odnawialnej od najdroższej formy produkcji, jaką jest dzisiejszy gaz, i przekształcając te firmy w kontrakty różnicowe, rząd zapewnia sektorowi energii odnawialnej długoterminową stabilność i przystępną cenę zarówno dla przemysłu, jak i konsumentów.

The Rachunek za prądZaprezentowany w tym tygodniu poprawi bezpieczeństwo energetyczne i zapobiegnie nakładaniu przez Putina okupów na naszą politykę energetyczną. Ma również potencjał, aby zaoszczędzić brytyjskim płatnikom rachunków miliardy funtów, bez zniechęcania do podstawowych inwestycji w wytwarzanie niskoemisyjne, gdy zbliżamy się do zera netto.

Biorąc pod uwagę stawkę, ważne jest, aby debata publiczna na temat zera netto i bezpieczeństwa energetycznego była silna i żywa, ale mam nadzieję, że moje zaangażowanie w urzeczywistnianie jej jest jasne.

Jacob Rees-Mogg jest sekretarzem stanu ds. biznesu, energia i strategia przemysłowa

Czy masz opinię w kwestiach poruszonych w tym artykule? Jeśli chcesz wysłać odpowiedź o długości do 300 słów za pośrednictwem poczty elektronicznej do rozważenia publikacji na naszej stronie internetowej Listy Sekcja, kliknij tutaj.