Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sześciu kolejnych funkcjonariuszy amerykańskiej policji zostało oskarżonych w związku ze śmiertelnym postrzeleniem Kiwi Christiana Glassa

Sześciu kolejnych funkcjonariuszy amerykańskiej policji zostało oskarżonych w związku ze śmiertelnym postrzeleniem Kiwi Christiana Glassa

Christian Glass został zastrzelony przez policję w Stanach Zjednoczonych.
zdjęcie: Dostawca/Prawnicy RM

Sześciu kolejnym funkcjonariuszom amerykańskiej policji postawiono zarzuty karne za brak interwencji w związku ze śmiercią urodzonego w Christchurch Christiana Glassa.

W czerwcu ubiegłego roku policja pięć razy postrzeliła Glassa w jego samochodzie niedaleko Denver.

22-latek zadzwonił pod numer 911, aby uzyskać pomoc podczas widocznego kryzysu psychicznego.

Na nagraniu z kamery umieszczonej na ciele funkcjonariusza widać, że Glass czasami wykonuje gesty serca w stronę funkcjonariuszy, mimo że nie chce opuścić samochodu.

Godzinna walka zakończyła się, gdy funkcjonariusze rozbili szybę, porazili Glassa paralizatorem, a na końcu go zastrzelili.

Prokurator piątego okręgu sądowego w Georgetown Marshall Randy Williams, były prokurator okręgowy hrabstwa Clear Creek, obecny funkcjonariusz Georgetown Timothy Collins, żołnierz patrolu stanowego Kolorado Ryan Penny, funkcjonariusz policji Idaho Springs Brittany Morrow, funkcjonariusz Komisji ds. gier w Kolorado Krista Lloyd i żołnierz patrolu stanowego Kolorado postawili zarzuty . Urzędniczka Komisji ds. Gier Mary Harris.

DENVER, KOLORADO – 13 WRZEŚNIA: Simon i Sally Glass, rodzice Christiana Glassa, który został zabity przez zastępcę hrabstwa Clear Creek 11 czerwca, rozmawiają z mediami w biurze swojego prawnika 13 września 2022 r. w Denver w Kolorado.  (Zdjęcie: RJ Sangusti/MediaNews Group/The Denver Post za pośrednictwem Getty Images)

We wrześniu rodzice Christiana Glassa, Simon i Sally Glass, rozmawiają z reporterami w Denver.
zdjęcie: Getty Images/The Denver Post

Prawnicy rodziny twierdzą, że dodatkowe zarzuty są istotne, ponieważ zdają sobie sprawę, że Bowen i Gould nie działali sami.

„Każdy z sześciu oskarżonych dzisiaj funkcjonariuszy miał wystarczającą możliwość powstrzymania nieuzasadnionego i nierozsądnego użycia siły wobec Christiana Glassa.

„Uczestniczyli i umożliwili plan użycia przestępczej i bezprawnej siły przeciwko chrześcijaninowi.

„Gdyby którykolwiek z tych sześciu funkcjonariuszy wystąpił i postąpił właściwie, Christian dziś by żył”.

Prawnik Siddhartha Rathod dodała, że ​​oskarżenie funkcjonariuszy, którzy nie zapobiegli śmierci, jest jasnym sygnałem.

„Dzisiejsze zarzuty wysyłają sygnał do organów ścigania, że ​​musisz działać. Nie możesz stać bezczynnie i brać udziału w przestępstwie lub patrzeć, jak twój kolega popełnia przestępstwo. Twoim obowiązkiem jest go powstrzymać”.

READ  Najlepsze miejsca do zobaczenia kwiatów wiśni w Nowej Zelandii w 2023 roku

Sally Glass stwierdziła, że ​​wszyscy byli odpowiedzialni za śmierć jej syna.

„Tych sześciu funkcjonariuszy nie nacisnęło spustu, ale mieli absolutny obowiązek i odpowiedzialność, aby powstrzymać tego nieuczciwego gliniarza”.

Simon Glass powiedział, że przez kilka tygodni wierzyli, że ich syn się mylił, zanim ukazał się materiał z kamery ciała.

Powiedział, że na nagraniu widać, jak jego syn został zaatakowany.

„To zgniłe jabłko. To zbuntowana policjantka” – powiedziała Sally Glass. „Tej nocy Christian stawił czoła paskudnemu tyranowi, a cała szóstka stała z boku i pozwoliła go zabić”.

Należy wyciągnąć pewne wnioski na poziomie instytucjonalnym, aby taka sytuacja nigdy się nie powtórzyła, powiedział Simon Glass.

Były sierżant Kyle Gould przyznał się do udziału w śmiertelnej strzelaninie.

Były zastępca szeryfa Andrew Bowen nie przyznał się do zarzutów morderstwa drugiego stopnia, niewłaściwego postępowania i lekkomyślnego narażenia na niebezpieczeństwo.