Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef Qantas rezygnuje wcześniej po kłótniach w liniach lotniczych

Szef Qantas rezygnuje wcześniej po kłótniach w liniach lotniczych

Alan Joyce, dyrektor generalny Qantas, ogłosił swoje wcześniejsze odejście z linii lotniczej w okresie zamieszania w firmie.

Joyce, która już miała odejść, opuści teraz stanowisko dwa miesiące wcześniej niż planowano i ma opuścić stanowisko w środę 6 września.

„Dyrektor naczelny Grupy Qantas, Alan Joyce, poinformował zarząd, że przesunie przejście na emeryturę o dwa miesiące, aby pomóc linii lotniczej przyspieszyć przedłużenie umowy o pracę” – podała linia lotnicza w oświadczeniu.

Jego decyzja następuje po kilku tygodniach trudnych dla Qantas, które naznaczone były publicznym oburzeniem w związku z rosnącymi kosztami biletów lotniczych i krytyką polityki linii lotniczej w zakresie zwrotów kosztów podczas trwającej pandemii Covid-19.

Zaledwie kilka dni temu Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów pozwała Qantas, utrzymując, że sprzedał bilety na ponad 8 000 lotów, których loty miały odbyć się w okresie od maja do lipca ubiegłego roku, nawet po odwołaniu.

Odejście Joyce’a uwydatnia powagę problemów, przed którymi stoi Qantas, i jest postrzegane jako odpowiedź na rosnącą presję ze strony pasażerów i zainteresowanych stron.

Vanessa Hudson, która obecnie pełni funkcję dyrektora ds. klientów, obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego i dyrektora generalnego Grupy od 6 września.

Szacuje się, że pakiet wyjazdowy Joyce’a wynosi około 24 miliony dolarów australijskich (26,1 miliona dolarów nowozelandzkich).

READ  Paul Bondsfeld wykonuje rekordową próbę gry na perkusji, aby zdiagnozowano u niego raka