Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef Anglian Water otrzymuje 1,3 miliona funtów pomimo dwugwiazdkowej oceny zanieczyszczenia | Wynagrodzenia i premie dla kadry kierowniczej

Szef firmy wodociągowej z jednym z najgorszych rekordów zanieczyszczenia w Anglii otrzymał ponad milion funtów wynagrodzeń i premii.

Anglian Woda Dyrektor generalny Peter Simpson spotyka się z krytyką po tym, jak otrzymał „ogromną” premię w wysokości 337 651 funtów w ramach pakietu wynagrodzeń w wysokości 1,3 miliona funtów.

Nagroda jest przyznawana, mimo że angielskie firmy wodociągowe nadzorują tak przerażający poziom zanieczyszczenia, jak powiedziała Agencja Środowiska Szefowie kompanii wodociągowych powinni zostać uwięzieni za poważne przestępstwa.

Według agencji Anglian Water odnotowała prawie jedną czwartą wszystkich poważnych przypadków zanieczyszczenia w 2021 roku. Miał trzeci najwyższy ogólny wskaźnik występowania zanieczyszczeń na 10 000 km² z 34, za South Waters z 94 i Southwest Waters z 87.

Anglian ma dwie gwiazdki na pięć w ocenie wydajności EA, co oznacza, że ​​wymaga znacznej poprawy.

Roczny raport Anglian Water Services pokazuje teraz, że Simpson i dyrektor finansowy Steve Buck zauważyli, że ich maksymalne wynagrodzenia spadły o 45% po nieosiągnięciu celów w zakresie dostaw do klientów, które obejmowały cele dotyczące zanieczyszczenia i powodzi. Simpson ma również 5% zwrotu swojej premii za 2019 rok.

Wynagrodzenie podstawowe Simpsona wzrosło do 531 365 funtów w latach 2021-22, w porównaniu z 505.277 funtów rok wcześniej. Buck otrzymał pakiet płatności w wysokości 919 253 GBP, w tym premię w wysokości 228 243 GBP.

Konkurencyjne przedsiębiorstwo użyteczności publicznej Thames Water również zmaga się z palącym upałem za przyznanie swojemu dyrektorowi generalnemu, Sarah Bentley, premii w wysokości 727 000 funtów pomimo słabych wyników w zakresie zanieczyszczenia.

Większość premii firmy Bentley zostanie rozdzielona w ramach „złotego uścisku dłoni” o wartości 3,1 miliona funtów, który podobno zostanie jej przekazany w ciągu kilku dni od opublikowania raportu EA. Agencja przyznała również Thames Water ocenę dwóch gwiazdek.

„Nasze wyniki w zakresie ochrony środowiska w latach 2021-22, w tym zanieczyszczenia i powodzie, nie osiągnęły poziomów, których oczekują od nas nasi klienci, interesariusze i organy regulacyjne” – powiedziała Natalie Sene, przewodnicząca Komitetu ds. Wynagrodzeń w Anglii i doświadczony były urzędnik państwowy.

Jesteśmy bardzo pewni, że słabe wyniki nie powinny być nagradzane. W związku z tym nasze słabe wyniki w tych kluczowych obszarach negują dobre wyniki w innych obszarach, takich jak porzucanie.

„Oznacza to, że element planu premiowego dotyczący wskaźników wydajności w ogóle nie zostanie wypłacony w tym roku”.

Całkowity pakiet Simpsona, w porównaniu z jego rówieśnikami, spadł o 37% z 2,1 miliona funtów w poprzednim roku. Ale aktywiści stwierdzili, że ograniczenia nie wystarczą.

Andrew Speke z think tanku High Pay powiedział: „Kiedy Agencja Środowiska wzywa do więzienia szefów firm wodociągowych za ich historię zanieczyszczenia, zarządy najgorszych przestępców muszą podjąć poważne działania, aby poprawić zarządzanie swoimi firmami.

„Dawanie Anglian Water, jednemu z najgorszych przestępców, ogromnej premii dla swojego dyrektora generalnego pokazuje, że korupcja sięga głęboko w tym sektorze.

„Nadszedł czas, aby rząd wkroczył i albo zwiększył przepisy, albo przejął sektor na własność publiczną, ponieważ obecny model zawodzi ludzi i środowisko”.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Anglian Water Services zaproponował ostateczny zwrot w wysokości 169 milionów funtów, który został zmniejszony o 9 milionów funtów „w celu odzwierciedlenia kary motywacyjnej za dostarczanie wyników w tym okresie”. Firma spodziewa się zapłacić grzywnę w wysokości 8,3 miliona funtów za nietrafione cele, w tym zanieczyszczenie, powódź i wybuch.

Około 92 mln funtów zysków zostanie wypłacone ostatecznym właścicielom firmy – grupie funduszy emerytalnych i infrastrukturalnych w Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie, a także grupie inwestycyjnej z siedzibą w Luksemburgu i należącej do Abu Dhabi Investment Authority.

Anglian powiedział, że jego akcjonariusze nie otrzymali dywidendy od 2017 roku i zainwestowali w firmę ponad 1,1 miliarda funtów.

Firma powołała również „niekontrolowaną komórkę kanalizacyjną” – zespół, który specjalizuje się w usuwaniu zanieczyszczeń przy użyciu „wojskowych technik planowania”.

READ  Twitter wprowadził toksyczną pigułkę, aby udaremnić licytację Elona Muska o wartości 43 miliardów dolarów