Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepionka na raka piersi w ciągu 10 lat „rozsądnym celem” – Medycyna Uniwersytetu Wisconsin

Szczepionka na raka piersi w ciągu 10 lat „rozsądnym celem” – Medycyna Uniwersytetu Wisconsin

lekarz. Mary Lenora „Nora” Desis Poświęciła swoją karierę nauce, jak organizm walczy z rakiem i opracowaniu szczepionki na raka piersi. Opierając się na tym zrozumieniu, uważa ona, że ​​ten ważny kamień milowy, jakim jest publiczne udostępnienie szczepionki pacjentom, będzie wykonalny w ciągu 10 lat.

„Osiągnęliśmy punkt zwrotny w naszym rozumieniu szczepionek przeciwnowotworowych” – powiedział Desis, profesor medycyny na oddziale hematologii i onkologii na Uniwersytecie Waszyngtońskim. „Biorąc pod uwagę ilość pracy, jaka jest obecnie wykonywana, liczbę pracujących obecnie śledczych i dane, które obecnie publikuję, uważam, że jest to rozsądny cel do osiągnięcia”.

Oprócz targetowania Raki piersi HER2-dodatnie W przypadku szczepionki, która przechodzi obecnie badania kliniczne drugiej fazy, Desis, dyrektor Instytutu Szczepionek Przeciwnowotworowych na Uniwersytecie Wisconsin, kieruje zespołem badawczym. Kolejna próba szczepionki Ma na celu ochronę pacjentek z grupy ryzyka raka piersi.

„Opracowaliśmy szczepionkę ukierunkowaną na pięć białek, których poziom bardzo często ulega zwiększeniu w komórkach macierzystych raka piersi” – powiedziała. „Testujemy to na pacjentach, którzy to mają Potrójnie ujemny rak piersi Ponieważ rak piersi ma wiele cech przypominających komórki macierzyste.

Pobierz gotowe do strumieniowego przesyłania klipy audio Z Disisem na temat najnowszych badań nad szczepionką na raka piersi.

READ  Badanie wykazało, że pacjenci z ILD mieszkający na obszarach wiejskich nie mają gorszych wyników