Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepienia przeciwko Covid-19 dla ponad 60 mieszkańców spowalniają po początkowym wzroście; Eksperci zgłaszają obawy

Tempo szczepień dla populacji powyżej 60. roku życia było powolne w ciągu ostatnich kilku tygodni po początkowym skoku, a eksperci opieki zdrowotnej przypisują to problemom z poruszaniem się, dezinformacji i bezpodstawnym obawom przed ciosami.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, do tej pory w pełni zaszczepiono 2,29 crores osób starszych, podczas gdy 6,71 crores otrzymało tylko jedną dawkę leku. COVID-19 Szczepionka do tej pory.

Przewiduje się, że populacja w Indiach, która ma ponad 60 lat, w 2021 r. wyniesie 14,3 crore rupii, co oznacza, że ​​do tej pory tylko 16 procent z nich zostało w pełni zaszczepionych.

Szczepienia dla osób powyżej 60 roku życia i powyżej 45 roku życia z chorobami współistniejącymi rozpoczęły się od 1 marca zarówno w ośrodkach rządowych, jak i prywatnych.

Średnio około 80,77 dawek szczepionki podano ponad 60 osobom tygodniowo między 13 marca a 2 kwietnia, ale według danych liczba tygodniowa spadła do około 32 tysięcy między 5 a 25 czerwca.

Przeczytaj także | Wirus koronowy może istnieć od ponad 20 000 lat!

Eksperci ds. opieki zdrowotnej wyrazili zaniepokojenie powolnym tempem szczepień osób w wieku powyżej 60 lat, które są bardziej narażone na rozwój powszechnych chorób i które pozostają w grupie podwyższonego ryzyka poważnych chorób.

Mity, nieporozumienia i plotki na temat szczepionek Covid-19 są największą przeszkodą w objęciu szczepieniami – powiedział dr Sujit Ranjan, dyrektor wykonawczy Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia (CFNS).

“Niektórzy ludzie myślą, że nigdy nie złapią Covid-19, podczas gdy inni uważają, że sam wirus jest w drodze. Nieuzasadniona nieufność do naukowo zatwierdzonych szczepionek jest również czynnikiem. Chociaż wahanie dotyczące szczepionek zawsze było fenomenem w naszym kraju, dzisiaj jest podkreślany w opiniach w mediach społecznościowych, gdzie nawet osoby, które nie mają doświadczenia w tym temacie, ale mają wielu zwolenników, mogą wpływać na ludzi”.

READ  RSV: Mama umiera nagle po komplikacjach związanych z wirusem - żałoba rodzinna

“Niektórzy ludzie na obszarach wiejskich uważają, że Covid-19 jest przeznaczony głównie dla mieszkańców miast. Wiele osób słyszało również w mediach społecznościowych, że szczepionka i jej skutki uboczne pojawią się za dwa do trzech lat. Te plotki, wątpliwości i strach sprawiają, że jest więcej trudno otrząsnąć się z wahania Szczepionka.”

Powiedział, że zaobserwowano również, że w większości miejsc publicznych na obszarach wiejskich brakuje infrastruktury przyjaznej osobom starszym.

Szpitale wyraziły zaniepokojenie powolnym tempem szczepień ponad 60 osób, które również cierpią na największą liczbę chorób współistniejących.

Dr Shushin Bajaj, dyrektor założyciel Ujala Cygnus Hospitals Group, powiedział, że niechęć do szczepień u osób starszych jest bardzo realnym problemem.

“Wśród wielu czynników, jednym z nich jest obawa, że ​​osoby z wcześniejszymi chorobami serca będą miały pewne problemy z powodu niektórych niefortunnych filmów, które krążyły. Niektórzy ludzie wykonali również testy CRP (białko reaktywne), aby sprawdzić, czy zostało to podniesione lub Nie. Wtedy czuli, że nie powinni brać szczepionki” – powiedział Bajaj.

Bajaj powiedział, że mobilność jest również bardzo dużym problemem dla grupy wiekowej powyżej 60 lat.

“Najważniejszym problemem jest mobilność, ponieważ tak naprawdę nie są w stanie sami odwiedzić punktów szczepień, a także obawiają się, że jeśli pójdą w zatłoczone miejsce, złapią Covida. Musimy upewnić się, że ich edukujemy różnych czynników ryzyka i spróbuj zaszczepić je na wyciągnięcie ręki”.

W przypadku szerokiego zasięgu szczepień jedną z największych przeszkód jest wahanie się przed szczepionką, powiedział dr Piyush Joel, starszy konsultant ds. opieki pulmonaryczno-opiekuńczej w szpitalu Columbia Asia Hospital, Palam Vihar, Gurugram.

„Biorąc pod uwagę niedawny spadek częstotliwości szczepień wśród osób w wieku powyżej 60 lat, istnieją obawy, że ta częstotliwość szczepień może utrudnić objęcie tą populacją najbardziej podatną na Covid-19” – powiedział.

READ  SpaceX jest w drodze do wystrzelenia ośmiu rakiet Falcon 9 w ciągu sześciu tygodni

Dr Roshan Balricha, konsultant ds. medycyny ratunkowej w szpitalu Columbia Asia Hospital w Pune, powiedział, że niedawny spadek liczby szczepionek przeciwko Covid w grupie osób powyżej 60. roku życia jest powodem do niepokoju, ponieważ są one bardziej podatne na choroby współistniejące i pozostają bardziej podatne. na ciężką chorobę.

„Ludzie w wieku 60 lat i starsi powinni zrozumieć, że chociaż liczba zarażonych osób może wzrosnąć lub spaść, ich narażenie na choroby i ryzyko śmierci pozostają takie same i można je zmniejszyć tylko za pomocą szczepionek” – powiedział.

“W przeszłości odnieśliśmy sukces w ograniczaniu przypadków HIV/AIDS i polio dzięki ciągłym i ukierunkowanym kampaniom medialnym, i tym razem powinno to również pomóc. Przedstawiciele rządu powinni zaangażować się w dialog z tymi ludźmi i mogą również wymyślać zachęty pozafinansowe zachęcać ludzi ”.

Dr HK Mahajan, specjalista anestezjolog z indyjskiego centrum urazów kręgosłupa w Vasant Kunj, powiedział, że należy skupić się na przekazaniu dwóch kluczowych przesłań dotyczących szczepionki – szczepionki zapewniają ochronę przed Covid-19, a szczepionki są bezpieczne.

Mahajan powiedział, że niechęć do szczepienia osób w wieku powyżej 60 lat w Indiach może być również spowodowana dezinformacją, mitami i sceptycyzmem.

Aby temu przeciwdziałać, Mahajan zasugerował, aby pracownicy służby zdrowia i szpitale na pierwszej linii składali oświadczenia na rzecz szczepień.

„Wpływowe osoby, takie jak aktorzy filmowi i znane osobistości, powinny być wykorzystywane do apelowania do opinii publicznej o zaszczepienie się” – powiedział.

Sprawdź najnowsze filmy DH: