Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Surfing: były mistrz Chris Davidson zginął w rzekomej bójce w pubie

Australijczyk Chris Davidson startuje w pierwszej rundzie Billabong Pro w 2009 roku. Zdjęcie / Getty

Australijska profesjonalna gwiazda surfingu, Chris Davidson, znana z pokonania Kelly Slater jako nastolatka, podobno zginęła po bójce w barze w Australii.

Mężczyzna z północnego wybrzeża Nowej Południowej Walii został oskarżony po tym, jak uderzył innego mężczyznę w głowę, powodując, że uderzył głową o chodnik i śmierć.

Magazyn Surfing Tracks doniósł, że Davidson był członkiem zespołu Rip Curl Search na początku lat 90. i że u szczytu swojej kariery był uważany za „jednego z najbardziej utalentowanych surferów na świecie”.

W 2010 roku zajął 14 miejsce na świecie w sporcie.

Kariera Davidsona rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy miał zaledwie 19 lat, zdobywając wizytówkę w Rip Curl Pro w Bells Beach w Wiktorii.

Tutaj pokonał słynnego Kelly Slatera w dwóch kolejnych wyścigach.

Służby ratunkowe zostały wezwane do Sportsmans Way, na południowy zachód od Rocks, w sobotę o 23:00 po doniesieniach o wypadku poza licencjonowanym miejscem.

Uważa się, że 45-letni mężczyzna upadł na ziemię i uderzył głową o chodnik.

Był leczony na miejscu przez ratowników medycznych z NSW Ambulance, zanim został przewieziony do szpitala Kempsey, gdzie wkrótce potem zmarł.

42-letni mężczyzna został aresztowany w domu w Southwest Rocks około godziny 12.40 i przewieziony na posterunek policji w Kempsey.

Został oskarżony o napaść powodującą śmierć i odmowę stawienia się za kaucją w sądzie w Port Macquarie w niedzielę za kaucją.

READ  COVID-19: Omicron w Australii? Covid został wykryty podczas lotu do Sydney z 14 mieszkańcami RPA na pokładzie