Super Rugby Aupiki: The Blues kończą wybieg po ekscytującym debiucie wygranym z Matatū

Crystal Murray zaliczył swoją pierwszą próbę meczu z The Blues.

Michael Bradley / Getty Images

The Blues zorganizowali finałową trybunę dla Super Rugby Obiki po zmianach związanych z Covid, pokonując Matato 21-10 w ich ekscytującym pierwszym meczu we wtorek wieczorem.

Drużyna Oakland zmierzy się z Chiefs Manawa w niedzielnym finale w Hamilton.

The Blues debiutowali w rozgrywkach inauguracyjnych, a był to drugi mecz Matato po nim Przegrywając mecz otwarcia w zeszłym tygodniu 17-15 z ChiefsTo jest również Pokonaj Hurricane Boa 29-8 na stadionie Waikato w FMG we wtorek.

Koordynacja została skrócona w trzech rundach z powodu Wpływ Covid-19Zwycięzca niedzielnego meczu finałowego pomiędzy dwoma liderami a the Blues ukoronuje pierwszych mistrzów.

The Blues mieli okazję zagrać w historycznych rozgrywkach po tym, jak ich pierwszy mecz przeciwko Hurricanes został odwołany w zeszłym tygodniu z powodu Covid-19.

Zmiennika poza boczną obrońcą Millie Hovanga strzeliła niezapomnianą passę dla the Blues w drugiej połowie, pokonując znakomicie odciążoną kolumnę Aldory Itono i rzucając się obok obrońców Matatu, by wywołać radosne świętowanie wśród jej kolegów z drużyny.

To wydawało się przechylić rywali na korzyść the Blues, ale Mattato odpowiedział szybką próbą Marthy Matale i mecz był żywy na 26 minut przed końcem.

Żadna ze stron nie grała błyskotliwie i atakowała rugby przez długi czas, czego można się było spodziewać, biorąc pod uwagę wpływ Covid-19 na przygotowania każdej drużyny, ale mimo to było to interesujące spotkanie.

READ  Penrith Panthers pokonali Brisbane 26:24 i zwyciężyli w Wielkim Finale NRL
The Blues zabezpieczają Maiakawanakaulani Roos, aby popchnąć swoją grupę do przodu.

The Blues mieli lepszą jakość w kluczowych momentach, a ich presja była zbyt duża, by Mattato mógł sobie z nią poradzić.

Kwarta otwarcia była naznaczona błędami w składzie i przesunięciami posiadania piłki. Rzut karny Leifa McGovern’a dla Matatu był jedynym punktem, który każdy zespół mógł zdobyć.

The Blues wyglądali bardziej elegancko w ataku i wybijali dziury w obronie Matato, ale była to epicka passa, która dowodzała, że ​​spiętrzyli się do przodu na odległość ponad 20 metrów, która prawie wykonała pierwszą próbę.

To był niepokojący znak dla napastników Matato, nawet przy problemach z serią Rebecci Todd Blues Hawker na początku, ponieważ Oakland czuł, że może być poważna słabość w pakiecie drużyny południowej.

Jednak The Blues nie wytrzymali presji i Mattato energicznie obronił kolejne prowadzenie.

Kapitan Drużyny Matat, Alana Bremner, potraktowała empatycznie Krystal Murray z Drużyny Blues, co zwiększyło pewność siebie i determinację jej drużyny.

rzeczy

Mimo postępów, jakie poczyniło w ciągu ostatnich pięciu lat, kobiece rugby wciąż stoi przed ogromnymi wyzwaniami. To jest stan Unii, śledztwo Stuffa.

Ale Murray śmiał się ostatni w pierwszej połowie, chwytając luźną piłkę z palców u stóp, aby strzelić syrenę z podmuchem zmęczonych obrońców Matatu.

To było najmniej zasłużone Blues po tak dużym terytorium i dominacji ich grupy.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale trudniejsza po mocnym starcie dla the Blues z niesamowitym Huvanga.

wielka chwila

Tyla Nathan-Wong zrobiła wielką przerwę, by spróbować bluesa.

The Blues mieli dwie z siedmiu gwiazd w obronie, Tilę Nathan Wong i Theresę Fitzpatrick, które w zeszłym roku zdobyły w Tokio złote medale olimpijskie.

Nathan Wong, w grze kilku okazji, dokonał decydującego wyłamania się z linebackera, aby w 61. minucie spróbować przypieczętować mecz.

READ  Lydia Ko wychodzi na prowadzenie po dwóch rundach drugiej rundy w JTBC Classic

Przecięła passę Matato i mocno uderzyła the Blues do przodu, tworząc szeroką przestrzeń, a napastnik Shannon Liotta wykonał dośrodkowanie, dając im 11-punktową przewagę.

Noc Nathana Wonga została oczyszczona z późnej żółtej kartki z powodu celowego nokautu na szalonym finiszu.

Wskaźnik dopasowania: 8/10

W miarę upływu nocy sytuacja się poprawiała i Mattato wisiał tam wspaniale.

Południowcy wrzucili do zlewu kuchennego w drugiej połowie, kiedy mecz mógł im się wymknąć.

The Blues świętują swoje pierwsze zwycięstwo w Super Rugby Aupiki.

Blues był wyraźnie lepszą stroną.

Wielkie zdjęcie

The Blues zagrają w niedzielę z Chiefs w Hamilton. Zwycięzca zostanie ukoronowany pierwszymi mistrzami Super Rugby Aupiki.

Matatu mierzy się z huraganem Boa, aby zakończyć kampanię.

najlepszy graczNapastnicy Czarnej Paproci Liana Mikaele-Tu’u, Maiakawanakaulani Roos i Murray byli fantastyczni dla the Blues, wielokrotnie atakując napastników, by zmiażdżyć obrońców Matatu. Hovanga miała ogromny wpływ na ławkę, a jej próba była wyjątkowa.

Blues 21 (Crystal Murray, Millie Huvanga, Shannon Liotta próbuje; Patricia Malibu 2, Kristen Cottrell-Conn) Mata 10 (Martha Mattaele, Pen Liv McGovern, con). HT: 7-3.