Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strajk British Airways odwołany po nowej ofercie płacowej

Strajk British Airways odwołany po nowej ofercie płacowej

British Airways unikały Niszczycielski letni strajk Po uzgodnieniu „znacznie poprawionej” umowy płacowej, zdaniem związków, linia lotnicza musiała odwołać tysiące lotów w tym roku.

W czwartek związek Unite poinformował, że spór dotyczący personelu odprawy na londyńskim lotnisku Heathrow został wstrzymany po tym, jak firma złożyła nową ofertę płacową. Zamiast tego pracownicy będą głosować nad poprawioną umową płacową.

„Cieszymy się, że British Airways w końcu usłyszało głos personelu odprawy. Unite wielokrotnie ostrzegał, że spory płacowe w BA są nieuniknione, chyba że firma poważnie potraktuje uzasadnione skargi naszych członków – powiedziała Sekretarz Generalna Unite Sharon Graham.

Związek GMB, którego członkowie również mają strajkować, zgodził się na układ z BA, według urzędnika związkowego.

Około 700 pracowników odprawy British Airways na lotnisku Heathrow głosowało za strajkiem w zeszłym miesiącu, ponieważ związki obiecały „ekstremalne zakłócenia”, które zbiegną się z letnim pośpiechem na wyjazdy za granicę.

Unite powiedział, że oferta płacowa British Airways „znacznie się poprawiła”, nie podając dalszych szczegółów. Związek zażądał przywrócenia pensji do poziomu sprzed pandemii, po 10-procentowej obniżce narzuconej przez BA, kiedy cała branża została zamknięta z powodu ograniczeń podróży Covid-19.

Linia lotnicza powiedziała, że ​​jest „niezwykle zadowolona” z wyniku, który pojawił się dzień po ogłoszeniu swoich planów Tego lata odbyło się kolejne 10 300 podróży ze względu na braki kadrowe, co w sumie zwiększyło w tym roku liczbę odwołań do ok. 30 tys.

British Airways ciężko naciskało na uniknięcie strajku, który mógłby zepsuć jej działalność w jeden z najbardziej ruchliwych weekendów turystycznych w roku, gdy szkoły rozpadają się latem.

Jednak wielu innych pracodawców zdaje sobie sprawę, że będą musieli pójść na ustępstwa płacowe, aby uniknąć ostrych sporów pracowniczych, zwłaszcza na napiętym rynku pracy, gdzie zatrudnienie jest trudne.

READ  Wiadomości na żywo: akcje HSBC gwałtownie rosną po wezwaniu do secesji przez Chiny Ping An

Unite powiedział osobno w czwartek, że wygrał dodatkową 4-procentową podwyżkę dla ponad 17 000 gorzej opłacanych pracowników w NatWest Bank, która zostanie uwzględniona w wynagrodzeniu podstawowym, a nie w jednorazowej wypłacie ryczałtowej.

Niedawno osiągnęła porozumienie w sprawie podobnej podwyżki wynagrodzeń w Barclays oraz premii w wysokości 1000 funtów dla pracowników Lloyds Banking Group.

Tymczasem badanie Banku Anglii opublikowane w czwartek wykazało, że dwie trzecie pracodawców uważa, że ​​zatrudnianie nowych pracowników jest „dużo trudniejsze”, przy spodziewanym wzroście średniego wynagrodzenia powyżej 5 procent w ciągu najbliższych 12 miesięcy – na poziomie decydentów politycznych. . Myślę, że to nie jest zrównoważone.

Osobno badanie opublikowane w piątek przez Employment and Employment Consortium, brytyjską organizację zawodową zajmującą się rekrutacją, pokazało, że pracodawcy nadal zgłaszają pogarszającą się dostępność kandydatów i gwałtowne wzrosty wynagrodzeń początkowych, chociaż gorączkowe tempo zatrudniania nieco zwolniło.

Podczas gdy pracodawcy z sektora prywatnego wykazują się odpornością, obecne zamieszanie polityczne może utrudnić narastanie sporów płacowych w sektorze publicznym i półpublicznym.

Mick Lynch, sekretarz generalny związku pracowników kolei RMT, powiedział, że rezygnacja Borisa Johnsona podniosła perspektywę „miesięcy chaosu w sercu rządu, co może poważnie podważyć perspektywę rozwiązania krajowego sporu kolejowego”.

2000 członków RMT z Govia Thameslink Railway głosowało w czwartek za przyłączeniem się do ogólnobranżowych strajków, co oznacza, że ​​operator pociągu jest 14. stoi w obliczu strajku przemysłowego w sporze o płace, warunki i bezpieczeństwo pracy.

Nowy doradca Nazim al-Zahawi nie dał żadnych wyraźnych wskazówek, czy byłby skłonny sfinansować bardziej hojne rozliczenia wynagrodzeń dla pracowników sektora publicznego niż oferta 2-3%, która jest obecnie zawarta w planach finansowania departamentów.