Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stanowisko Rabuki jest głuche: Koya – FBC News

Stanowisko Rabuki jest głuche: Koya – FBC News

Poseł opozycji Faiz Koya

Poseł opozycji Faiz Koya wyraził zaniepokojenie i rozczarowanie niedawnym oświadczeniem premiera Sitiveniego Rabuki podczas jego oficjalnej wizyty w Australii.

Propozycja Rabuki dotycząca „realistycznego” podejścia do wydobycia węgla i produkcji gazu nie tylko rodzi poważne pytania, ale także pokazuje brak pilności i współczucia dla eskalacji kryzysu klimatycznego na Pacyfiku, mówi Koya.

Warto zauważyć, że choć szósty raport oceniający IPCC jednoznacznie wzywa do zakończenia wszystkich nowych projektów węglowych, naftowych i gazowych na świecie, stanowisko Rabuki wydaje się głuche na trudną rzeczywistość, z jaką borykają się kraje Pacyfiku.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Koya podkreśla, że ​​należy podkreślić, że Rabuka nie wypowiada się w imieniu całego regionu Pacyfiku ani kraju Fidżi.

Dodaje, że opozycja popiera pilne działania niezbędne do zwalczania zmian klimatycznych i ma nadzieję, że Rabuka i rząd Fidżi ponownie rozważą swoje stanowisko i przyjmą bardziej postępowe i współczujące podejście, zgodne z najlepszym interesem regionu Pacyfiku i świata, jak cały. .

Koya twierdzi, że sąsiednie, nisko położone kraje na atolach już ogromnie cierpią z powodu konsekwencji kryzysu klimatycznego.

Mówi, że toczą bitwę o przetrwanie, godność, domy i przyszłe pokolenia w naszym regionie.

Choć region Pacyfiku znajduje się na pierwszej linii frontu kryzysu klimatycznego, niektórzy przywódcy przedkładają krótkoterminowe zyski gospodarcze nad długoterminowy dobrobyt swoich obywateli, twierdzi Koya.

Koya twierdzi, że nie można pozwolić, aby premier Fidżi zdradził i sprzedał przyszłość mieszkańców wysp Pacyfiku podczas swojej pierwszej oficjalnej wizyty w Australii.

Podczas spotkania w zeszłym tygodniu ze swoim australijskim odpowiednikiem Anthonym Albanese Rabuka oświadczył, że zdaje sobie sprawę ze znaczenia dochodów z paliw kopalnych, podatków i opłat licencyjnych dla australijskiej gospodarki, a co za tym idzie, zdolności rządu federalnego do pomagania biednym krajom.

Rabuka zasugerował bardziej „realistyczny” ton Pacyfiku w sprawie australijskiego wydobycia węgla i produkcji gazu, twierdząc, że nie można natychmiast zamknąć przemysłu i eksportu paliw kopalnych, pomimo wpływu na zmiany klimatyczne.

READ  Zawalenie się budynku w Miami: pod gruzami znaleziono ciała dwojga dzieci