Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stan Australia wprowadza prawo mające na celu ograniczenie bezpodstawnego bogactwa

Szefowie przestępczości zorganizowanej i przestępcy zawodowi stają w obliczu utraty nielegalnie nabytych, efektownych samochodów i jachtów w wyniku reform prawa wiktoriańskiego.

We wtorek (czasu lokalnego) rząd Wiktorii przedstawi parlamentowi stanowemu przepisy mające na celu utrudnienie przestępcom korzystania z niewyjaśnionego bogactwa i cieszenia się nim.

Władze mogą rzeczywiście skonfiskować majątek, jeśli policja i prokuratorzy uważają, że został on uzyskany nielegalnie, ale musi to nastąpić w imieniu przestępcy.

Ustawodawstwo stworzyłoby inną drogę zwaną „nakazem majątkowym z niewyjaśnionego powodu”, umożliwiającą władzom przejęcie majątku zakupionego w czyimś imieniu, jeśli uznają, że stanowią dochody z przestępstwa.

Rząd oświadczył, że majątek konsumentów i majątek, który został podarowany, sprzedany lub wydany, również zostaną skonfiskowane.

Zgodnie z reformami prokuratorzy mogą wystąpić do sądu o nieuzasadniony nakaz majątkowy, jeśli istnieją „uzasadnione podstawy”, aby podejrzewać, że całkowity majątek danej osoby przekracza jej legalnie nabyty majątek o co najmniej 200 000 dolarów.

Prokurator Jacqueline Sims powiedziała, że ​​policja stanu Wiktoria skarżyła się na przeszkody w udowodnieniu, że majątek znanego oszusta jest powiązany z działalnością przestępczą.

„Na mocy tego ustawodawstwa ciężar zostanie zniesiony. Będziesz musiał udowodnić, że uzyskałeś go w sposób legalny” – powiedziała.

„Jest bardzo prawdopodobne, że jeśli nie wygrali Tattslotto i nie pokażą swojego zwycięskiego losu, prawdopodobnie prowadzili nielegalną działalność, aby zdobyć fortunę na wydatki”.

Jeżeli ktoś nie jest w stanie przekonać sądu, że uzyskał swój majątek legalnie, może być zobowiązany do zapłacenia państwu wartości wszystkiego, czego nie może udowodnić, że uzyskał legalnie.

Minister policji Anthony Carpens powiedział: „Szefowie przestępczości zorganizowanej myślą, że mogą posiadać luksusowe samochody i luksusowe jachty, a wydawać pieniądze na hotele i striptizerki”.

„Jeśli zwrócisz na siebie uwagę, policja Wiktorii przyjdzie po ciebie i będzie mogła wykorzystać swoje prawa, aby stłumić te zyski i odzyskać te… nieuczciwie zdobyte zyski”.

READ  Australijska szefowa kuchni specjalizująca się w pieczarkach Erin Patterson została oskarżona o morderstwo