Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Średnia cena wywoławcza domów w Wielkiej Brytanii spadła o 2,1% w ciągu miesiąca, mówi Rightmove | Rynek mieszkaniowy

Średnia cena wywoławcza domów na sprzedaż na rynku brytyjskim spadła o 2,1% w ciągu ostatniego miesiąca, według Rightmove, który stwierdził, że odnotował największy spadek przed Bożym Narodzeniem w ciągu ostatnich czterech lat.

Największa witryna internetowa dotycząca nieruchomości w Wielkiej Brytanii podała, że ​​średnia cena wywoławcza na początku grudnia wyniosła 359 137 funtów – około 7 862 funtów mniej niż w poprzednim miesiącu. Spadek cen ofertowych nastąpił po spadku cen w listopadzie o 1,1% i będzie postrzegany jako kolejny dowód na to rynek nieruchomości Szybko się ochładza.

Quasi ćwiartka Notorycznie mały budżetWydaje się, że wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych był punktem, w którym ceny nieruchomości osiągnęły szczyt – przynajmniej na razie.

zeszły tydzień Halifax powiedział, że ceny w Wielkiej Brytanii spadły o 2,3%. w listopadzie największy miesięczny spadek indeksu od początku kryzysu finansowego w 2008 roku.

na początku miesiąca, Powiedział, że w całym kraju Ceny domów w Wielkiej Brytanii spadały w najszybszym tempie od prawie dwóch i pół roku, gdy wrześniowe minizawirowania budżetowe uderzyły w sektor.

Mimo to Rightmove powiedział, że na koniec 2022 r. średnie ceny ofertowe były o 5,6% wyższe niż w tym samym czasie w zeszłym roku, nieco poniżej 6,3% tempa wzrostu odnotowanego w 2021 r.

Przewiduje jednak 2% spadek cen w przyszłym roku, gdy pojawi się hiper-lokalny rynek o wielu prędkościach, z „niektórymi lokalizacjami, typami nieruchomości i sektorami osiągającymi znacznie lepsze wyniki niż inne”.

Powiedziała, że ​​oglądalność domów na sprzedaż w Rightmove wzrosła o 11% w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku, co świadczy o tym, że wielu potencjalnych inwestorów rozważa swoje opcje.

„Po dwóch i pół roku gorączkowej działalności łatwo zapomnieć, że posiadanie wielu oferentów ustawiających się natychmiast w kolejce po zakup domu było raczej wyjątkiem niż regułą w latach przed pandemią i nadejdzie okres ponownego uwarunkowania dla osób zajmujących się przeprowadzkami, ponieważ nieruchomości zajmują dużo czasu” — powiedział Tim Bannister z Rightmove. Znalezienie odpowiedniego nabywcy zajmuje więcej czasu.

– Zmierzamy w kierunku bardziej wyrównanej równowagi między podażą a popytem w przyszłym roku, ale nie spodziewamy się wzrostu wymuszonych wyprzedaży, co mogłoby spowodować nadmiar nieruchomości na sprzedaż i przyczynić się do bardziej znaczących spadków cen w 2023 roku – dodał.

READ  Niepełnosprawny pasażer spada na śmierć na schodach ruchomych easyJet na lotnisku Gatwick po oczekiwaniu na specjalną pomoc