Springboks kontra brytyjskie i irlandzkie lwy: Warren Gatland „sfrustrowany” przegraną serii z Boksem

Trener Kiwi Warren Gatland był rozczarowany, że przegrał w serii niepokonanych ćwiczeń z brytyjskimi i irlandzkimi lwami po decydującej trzeciej porażce z RPA, ale już teraz wzywa do lepszego przygotowania do kolejnych rund.

Zastępca 37-letni Morne Stein, który przeżył zwycięską passę Springboksa z 2009 roku nad Lwami, zszedł z ławki i strzelił dwa rzuty karne, aby wygrać w sobotę 19-16 (czasu nowozelandzkiego).

Sia Kulesi, kapitan South Africa Springboks, podnosi trofeum, gdy jego drużyna mistrzów świata świętuje serię zwycięstw nad brytyjskimi i irlandzkimi lwami.

David Rogers / Getty Images

Gatland poprowadził The Lions do zwycięskiej passy w Australii w 2013 roku i zremisowanej passy z All Blacks w 2017 roku, ale nie był w stanie potroić ostatniego etapu południowej półkuli.

„Jestem rozczarowany, ale naprawdę dumny z wysiłków, jakie chłopcy włożyli dzisiaj” – powiedział Gatland na konferencji prasowej po meczu.

Sky Sports

Republika Południowej Afryki wygrała drugi test, aby zmusić drużynę playoff w serii w Kapsztadzie przeciwko brytyjskim i irlandzkim lwom Warrena Gatlanda.

* Trener Lions, Warren Gatland, woli dodatkowy czas, aby uniknąć kolejnego serialu związanego z „Kiss Your Sister”
* Rassie Erasmus będzie kontynuować rolę Waterboya w Springboks v Lions, gdy napięcia rosną

Zawodnik meczu Chaselyn Colby z RPA pokonuje Liama ​​Williamsa z brytyjskich i irlandzkich lwów w drodze do decydującej próby, gdy Springboks wygrali decydujący trzeci test.

Gallo Images / Getty Images

Lwy wygrały pierwszy test 22-7, ale przegrały drugi 27-9.

READ  Najważniejsze wydarzenia z Igrzysk Olimpijskich w YouTube są przepełnione propagandą

Obie drużyny zdobyły jedną próbę w decydującym secie, czarni przez prostytutkę Kena Owensa w pierwszej połowie, a dolary przez tańczące nogi mercurial skrzydłowej Cecilyn Colby w drugim rzucie.

Morne Stein z RPA wykopał jedną ze swoich spóźnionych rzutów karnych, co zapewniło Springboksowi zwycięstwo 19-16 nad Lions.

„Myślałem, że jesteśmy odważni i pojechaliśmy tam, aby zagrać w rugby. Może dwa połączenia 50/50 nie sprawdziły się.

„Wiesz, że nie będzie łatwo zajść daleko i grać z mistrzami świata.

„Mógł pójść w każdą stronę i gratulacje dla RPA”.

Gatland – który wziął rok przerwy w pracy w Super Rugby w The Chiefs, by trenować the Lions – został zapytany, czy byłby zainteresowany pozostaniem u steru następnej trasy The Lions, która prawdopodobnie odbędzie się w Australii w 2025 roku.

„Jeśli chodzi o zaangażowanie, wiele rzeczy może się wydarzyć w ciągu czterech lat” – powiedział.

„The Lions muszą iść i porozmawiać z klubami i związkami o odpowiednim czasie na przygotowanie się do trasy.

Kapitan Springboks, Siya Kolisi, przytula Morne'a Steyna po jego zwycięskim golu.

Kapitan Springboks, Siya Kolisi, przytula Morne’a Steyna po jego zwycięskim golu.

„Granie poza domem z dużą ilością podróży i wieloma oczekiwaniami na wygraną… Kiedy zbierzecie najlepszych graczy razem, jesteśmy mniej przygotowani niż reprezentacje narodowe, gdy jadą na własne trasy.

„Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy uda im się rozwiązać ten problem lub możemy ustalić czteroletni harmonogram, abyś mógł zebrać cały zespół przed wyruszeniem w trasę. To będzie ogromna różnica”.

Serial południowoafrykański został pokazany na pustym stadionie w Kapsztadzie, ze względu na zakaz oglądania widzów z powodu pandemii Covid-19.

Ale Gatland powiedział, że rundy Lions są ważne dla rugby.

Warren Gatland przygnębiony z urzędnikiem Lions po swojej trzeciej przegranej w teście.

„Jeśli porozmawiasz z kimkolwiek, zaangażowanymi graczami i kimkolwiek z półkuli południowej, w globalnym kalendarzu są dwa wydarzenia.

READ  Holly Robinson jest w siódmym niebie z zaskakującym srebrnym medalem w pchnięciu kulą

„Jednym z nich jest Puchar Świata, a drugi to Lwy. To dwie rzeczy, których gracze chcą być częścią.

„To powstrzymuje wielu graczy na półkuli południowej, którzy mogą zrezygnować, aby reprezentacja narodowa była częścią gry przeciwko Lwom.

„W regularnych rundach generuje to ogromną nagrodę finansową dla drużyn południowej półkuli. To coś, co musimy utrzymać, ponieważ jest to bardzo ważna część cyklu rugby”.

Gatland ubolewał nad przegraną Lions w rzutach karnych 15-12, mówiąc, że ważne jest, aby „utrzymać liczbę rzutów karnych poniżej 10”, aby mieć szansę na pokonanie silnego zespołu, takiego jak Springboksd.

RPA awansowała 3-0 po rzucie karnym w 11. minucie na Handry Bullard.

Ale Lwy miały przewagę przez resztę pierwszej połowy, kontrolując posiadanie i terytorium.

Oskarżono Maru Itogi z British Lions i irlandzkiego Chaislin Colby z RPA.

Stracili połówki Dana Biggara z powodu kontuzji po 11 minutach, ale Szkot, który grał swój pierwszy mecz od pięciu tygodni, rozpalił atak Lwów swoją wszechstronną i zwinną grą podań.

Lwy otrzymały nagrodę pod koniec pierwszej kwarty, gdy prostytutka Owens rozbiła się przy pierwszej próbie gry.

Brytyjskie i irlandzkie lwy świętują próbę Kena Owensa przeciwko Springboksom w decydującym trzecim teście serii w Kapsztadzie.

The Lions prowadzili 10-3 pod koniec pierwszej połowy i zostali wyeliminowani na początku drugiej połowy, gdy Handry Pollard nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

Ale RPA zdobyła bramkę w 67. minucie dzięki magii Colby’ego, który zboczył z Liama ​​Williamsa, a następnie uderzył w garnitur prostytutki Lions, Luke’a Kwana Dickeya.

Lukhanyo Am z RPA zdobywa wysoką piłkę.

Halden Krogh/AFP

Ale Russell wyrównał wynik rzutem karnym, aby przełamać Springboks w 61. minucie, co dało napięty ćwierćfinał, a obaj kapitanowie (Jones za Lions i Seiya Colesi za Springboks) patrzyli z ławki.

READ  Steve Smith publikuje bezprecedensowe aktualizacje na temat przyszłości krykieta
Pomocnik Kiwi Bundy Aki jest odpowiedzialny za swój debiut w brytyjskich i irlandzkich Lions.

Za swój debiut w brytyjskich i irlandzkich Lions odpowiada pomocnik Kiwi Bundi Aki.

Wszedł na Steina, aby strzelić zielonego gola w 66. minucie, zanim Russell wyrównał w 16-16.

Lwy otrzymały następnie 78. rzut karny, pozwalając nerwowemu Steinowi strzelić zwycięskiego gola.

Szybki przegląd

Republika Południowej Afryki 19 (Próba Chaselyn Kolb; Handry Pollard Pen 2, con; Morne Steyn Pen 2) Brytyjska i irlandzka czarna 16 (Spróbuj Ken Owens; Pen Russell 3, con.) HT: 3-10. Sędzia: Mathieu Renal (Francja).

Wynik serii: Springboks 2-1.