Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Spełnienie marzeń”: 12-letni uchodźca w Polsce zdobywa ulubioną bramkę dla Ukrainy

A w czwartkowy wieczór 12-letni Dimitro Kida miał spontaniczną chwilę radości po strzeleniu gola dla swojego ulubionego klubu piłkarskiego, Szachtara Donieck, podczas meczu charytatywnego w Polsce.

Musiał opuścić swój dom UkrainaMariupol po tym, jak miasto zostało zaatakowane przez najeźdźców rosyjskich.

a Nagranie z gorącego momentu pokazuje Kidę w koszulce z napisem „Mariopol”, podczas gdy inni członkowie Szachtara Doniecka noszą koszulki z nazwami innych ukraińskich miast. Koszulki obu drużyn niosły przesłanie.nO wojna” napisane na nim. W filmie po Punkty Kidas Gol, który został przełożony przez jego kolegów z drużynyID Dużo wiwatów z tłumu.

Po meczu oficjalna strona klubu na Twitterze Udostępnił zdjęcie Kidy na meczu Szachtara Donieck ze swoim ojcem w 2014 roku, kiedy miał zaledwie cztery lata. Klub piłkarski skomentował tweeta: „Piłka nożna to coś więcej niż tylko gra W 2014 roku Dmytro i jego ojciec uczestniczyli w meczach Szachtara na Donbass Arena. W 2022 roku chłopiec grał dla #Shakhtar i strzelił zwycięskiego gola w meczu charytatywnym.”

CNN podało, że przed meczem został zagrany hymn Ukrainy, po którym nastąpiła minuta ciszy Zauważony Pamięci tych, którzy stracili życie w ciągła wojna.

READ  Polska drużyna piłkarska Visa Kraków rozszerza swoją działalność sportową i podpisuje kontrakt z drużyną Tota 2

Mecz był częścią Shakhtar Donetsk World Tour for Peace, w którym drużyna rozgrywała mecze towarzyskie z międzynarodowymi klubami w celu zebrania funduszy dla ludności cywilnej oraz sił zbrojnych Ukrainy. Według strony internetowej klubu, 7 kwietnia 2022 r. Szachtar Donieck zdołał zebrać 47,2 mln dolarów dla swojego kraju.