Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX zamierza wystrzelić 52 Falcon 9, Falcon Heavy w 2022 roku

Krótko przed planowanym wystrzeleniem włoskiego satelity obserwacyjnego Ziemi przez SpaceX, członek Komitetu Doradczego ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (ASAP) ujawnił, że firma zamierza w tym roku przeprowadzić aż 52 starty.

Na poparcie kilku szacunków opublikowanych przez Teslarati w ciągu ostatniego miesiąca, SpaceX oficjalnie dąży do jednego startu tygodniowo w 2022 r., mając dobrą pozycję w firmie Rekordowe oświadczenie o wydaniu komercyjnym i plany Do 10 startów Falcon Tylko w grudniu 2021 i styczniu 2022 roku. Nie było też zaskoczeniem po imponujących wynikach SpaceX w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku.

Wizualna reprezentacja 52 startów Falcon (9). (SpacjaX)

W pierwszej połowie 2021 roku, zanim poważne problemy produkcyjne zatrzymały praktycznie wszystkie starty Starlink, SpaceX wystrzelił 20 rakiet Falcon 9 w ciągu sześciu miesięcy, wykazując stałą kadencję 40 startów rocznie. Z tych 20 startów 13 to misje Starlink, a 7 to misje komercyjne. Ponieważ nie ma komercyjnej premiery i Ponieważ nie było żadnych satelitów Starlink do wystrzelenia, SpaceX wystrzelił tylko trzy razy między 1 lipca a 11 listopada.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch miesięcy 2021 r. SpaceX zdołało przejść od wystrzelenia trzy razy w ciągu 19 tygodni do wystrzelenia ośmiu rakiet Falcon 9 w ciągu sześciu tygodni. Co więcej, SpaceX zakończyło pięć z tych ośmiu startów w mniej niż trzy tygodnie. Biorąc pod uwagę wyczyn, który sprawił, że grudzień 2021 r. był pierwszym w historii miesiącem wystrzelenia SpaceX zaledwie rok po pierwszym w historii miesiącu wystrzelenia SpaceX, nie było nierozsądne założenie, że pięć wystrzeleń w ciągu jednego miesiąca było szczęśliwym trafem. Jednak fakt, że SpaceX nagle przeszedł z rekordowych pięciu startów w ciągu około 27 dni do pięciu startów w ciągu około 19 dni, wydawał się czymś więcej niż zbiegiem okoliczności.

READ  Naukowcy ujawnili, że pod powierzchnią Marsa mogą czaić się kosmici

Zostało to potwierdzone około dwa tygodnie później, kiedy amerykański urzędnik wojskowy odpowiedzialny za zarządzanie domeną na Florydzie milcząco ujawnił, że SpaceX celuje w Pięć wydań Falcona na wschodnim wybrzeżu Styczeń 2022. Wtedy pojawiło się pytanie, czy plany SpaceX przetrwają jedyną prawdziwą stałą lotów kosmicznych: opóźnienia.

Jednak trzy tygodnie później SpaceX z powodzeniem wystrzelił trzy rakiety Falcon 9 i jest na dobrej drodze do wystrzelenia dwóch kolejnych rakiet z Florydy w ciągu ostatnich kilku dni miesiąca. Start satelity obserwacyjnego CSG-2 Włoskiej Agencji Kosmicznej (ASI) został pierwotnie zaplanowany na koniec 2021 r. i ostatecznie został przełożony na 27 stycznia, ale zła pogoda zmusiła SpaceX do opóźnienia tego startu do 18:11 czasu wschodniego USA (23: 11 UTC) piątek, 28 stycznia. Być może niecały dzień później, już o 14:39 (19:39 UTC) w niedzielę 30 stycznia (opóźnione od 29 stycznia), rakieta Falcon 9 ma wystrzelić ostatniego z około 49 satelitów Starlink, znanych jako Starlink 4 -7.

Wreszcie, SpaceX już przetestował i wystrzelił trzecią rakietę Falcon 9, gotową do wystrzelenia satelity szpiegowskiego NROL-87 z bazy sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii (VSFB). Od (NET) 11:07 czasu PT (19:07 UTC), środa, 2 lutego. Jeśli wszystkie trzy starty nastąpią zgodnie z planem, SpaceX rozpocznie 2022 rok z sześcioma startami w ciągu pierwszych pięciu tygodni roku, a technicznie tylko 27 dni. Co więcej, w ciągu 10 tygodni SpaceX prawdopodobnie skończy dwanaście Uruchomienie Falcona 9.

Krótko mówiąc, chociaż to dopiero miesiąc w roku, SpaceX bez wątpienia utrzyma tempo startów, które będzie potrzebne do wystrzelenia średnio jednej rakiety Falcon tygodniowo w 2022 roku. Liczba startów zepchnęła SpaceX poniżej celu 52 startów w Jeden rok, ale nawet 40 startów rocznie byłoby niezwykłym wyczynem. Jeśli SpaceX faktycznie osiągnie więcej niż 50 startów w 2022 roku, Falcon 9 i Falcon Heavy będą reprezentować drugą rodzinę rakiet w historii, która osiągnęła taką kadencję – i pierwszą, która to zrobiła od lat 80. XX wieku.

Nastrój się poniżej około godziny 18:00 czasu wschodniego w piątek, 28 stycznia, aby obejrzeć czwarty start Sokoła roku SpaceX.

SpaceX zamierza wystrzelić 52 Falcon 9, Falcon Heavy w 2022 roku