Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX Crew Dragon wdroży pierwszą stację kosmiczną „flyaround” w listopadzie

Członek komitetu doradczego ds. bezpieczeństwa NASA mówi, że drugi operacyjny statek kosmiczny SpaceX, Crew Dragon, wykona swój pierwszy „lot” na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) od lat.

W czasach promu kosmicznego podobne manewry lotnicze były zbyt powszechne, ponieważ USA i Rosja powoli, ale pewnie montowały Międzynarodową Stację Kosmiczną z niczego na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) – zasadniczo dokumentując ten niezaprzeczalnie historyczny proces. W 2011 r. NASA i Roscosmos zaplanowały ostatni lot w ciągu siedmiu lat, aby uchwycić prom Discovery podczas jego ostatniej misji (również pierwszego z ostatnich trzech startów wahadłowca) i nieco ukończonej stacji kosmicznej. Podczas gdy okazjonalne częściowe przeloty nadal zdarzają się podczas rzadkich manewrów transportowych statków kosmicznych, nawet zajęłoby to ponad siedem lat Następny lot – Ponownie przez sondę kosmiczną Sojuz – Ukończony w październiku 2018 r., zrobił doskonałe zdjęcia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przed jej 20. rocznicą na orbicie.

Teraz, ponad trzy lata po locie Sojuz MS-08, SpaceX kontynuuje tradycję już w listopadzie 2021 r., czyniąc Crew Dragon trzecim z trzech załogowych pojazdów odwiedzających, który wykonał pełny przegląd w locie prawie 450 ton (milionów ) . lb) tropikalna placówka.

Oprócz zmienionych planów, dwukrotnie przetransportowany samolotem Crew Dragon Endeavour (C206) wykona manewr natychmiast po drugim wylocie ze stacji kosmicznej (w tym jeden manewr transportowy) z astronautą Crew-2 ESA Thomasem Pesquetem, astronautą JAXA Akihiko Hoshide i Astronauci NASA Shane Kimbrough i Megan MacArthur. Według spotkania Komitetu Doradczego ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (ASAP), na którym po raz pierwszy ujawniono wiadomości o locie, odlot załogi 2 z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jest nadal na dobrej drodze, aby nastąpić na początku do połowy listopada.

READ  Dieta składająca się z wysoce przetworzonej żywności wiąże się ze wzrostem...: Neuroscience Today
Crew Dragon Endeavour przybył na Międzynarodową Stację Kosmiczną po raz drugi w kwietniu 2021 roku. (NASA)
Załoga-2 Dragon Endeavour została sfotografowana, przewożąc czterech astronautów, których wystrzelił ze sobą, podczas manewru transferu w porcie dokowania w lipcu 2021 r. – trochę jak ćwierć lotu. (NASA)

W ciągu 5-6 tygodni od tego momentu do teraz, SpaceX ma zaplanowane oddokowanie i powrót statku kosmicznego C208 Cargo Dragon 2 na Ziemię, kończąc misję uzupełnienia zapasów CRS-23 i drugi lot kapsuły C208 na orbitę i uwolnienie jednej z dwóch stacji ISS . Amerykańskie porty dokujące. Następnie SpaceX ma wystrzelić kolejną grupę astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach trzeciej operacyjnej misji transferu załogi dla Crew Dragon (Crew-3). Crew-3 jest wciąż w drodze do startu nie później niż 31 października (NET), kiedy astronauci Raja Chari, Thomas Marshburn, Kayla Barron i Matthias Maurer na krótko dołączą do Crew-2 i ich Smoka na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Astronauci SpaceX Crew-3 sprawdzają wzmacniacz Falcon, który zabierze ich w kosmos. (SpacjaX)
Wskazówka na temat rodzaju obserwacji (i obrazów) może wynikać z lotu Załogi-2 wkrótce po przybyciu Załogi-3. (NASA)

Dostawa jest zakończona, a Crew-2 i Dragon Endeavour będą mogli opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną, przeprowadzić pierwszy od lat przegląd z powietrza 360 stopni i powrócić na Ziemię po ponad sześciu miesiącach na orbicie. Biorąc pod uwagę lata uporczywych opóźnień technicznych i programowych, jest mało prawdopodobne, że Boeing – inny komercyjny partner NASA w zakresie załóg – będzie gotowy wspierać operacyjne starty astronautów najwcześniej do końca 2022 r., zapewniając dostarczenie jednej lub dwóch dodatkowych załóg Dragona. -Smok. Stałoby się to, zanim Starliner zdołałby dać smokowi przerwę. Innymi słowy, SpaceX jest na dobrej drodze, aby zapewnić nieprzerwany dostęp NASA do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej solo przez pełne dwa lata – a być może dłużej.

READ  Pacjenci po bezpłatnych badaniach przesiewowych w kierunku raka mogą ponieść setki dolarów w kosztach dodatkowych badań

SpaceX Crew Dragon wdroży pierwszą stację kosmiczną „flyaround” w listopadzie