Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Songs, Tears, Reunion: Nowa Zelandia wita gości z powrotem, gdy granice ponownie otwierają się po dwóch latach | Nowa Zelandia

Maoryskie piosenki, płaczliwe uściski i kochanek Nowa Zelandia Czekolada czekała na zagranicznych gości przybywających w poniedziałek do Nowej Zelandii – pierwsi od ponad dwóch lat zagraniczni, poza Australijczykami, goście, którzy postawili stopę w Aotearoa.

Od marca 2020 r. terminale przylotów na międzynarodowych lotniskach w Nowej Zelandii są opustoszałe, ponieważ kraj szybko zamknął granice, aby zapobiec przybyciu Covid-19.

W poniedziałek rano granice zostały ponownie otwarte, aby zaszczepić gości z około 60 krajów zwolnionych z obowiązku wizowego w ramach stopniowego planu ponownego otwarcia rządu.

Pierwsi pasażerowie wracający z Nowej Zelandii wylądowali tuż po 6 rano na międzynarodowym lotnisku Oakland z Los Angeles, a niedługo potem przyleciał kolejny samolot z San Francisco.

Garth i Chris Hallyday płakali, gdy ich syn Stephen przybył z żoną i synem, których nie widzieli od ponad roku, podał serwis informacyjny. Wspomniałem o rzeczach. Garth powiedział, że pełne łez sceny na lotnisku przypominają Właściwie Zakochanych, podczas gdy Stephen powiedział, że powrót do domu był „emocjonalny”.

Amerykański turysta Powiedział RNZ Przez łzy chcieli przez wiele lat odwiedzić Nową Zelandię. „Wreszcie tu jestem. Powiedzieli.

Zaszczepieni goście z zagranicy mogą wjechać do Nowej Zelandii, jeśli przed wyjazdem uzyskają ujemny wynik testu na Covid. Po przybyciu muszą przeprowadzić autotest w kierunku koronawirusa, a jeśli wynik nie jest pozytywny, nie ma potrzeby poddawania się kwarantannie ani samoizolacji.

Wszyscy inni goście zagraniczni będą mogli wjechać do Nowej Zelandii od października, chyba że rząd zdecyduje, że jest to bezpieczne wcześniej.

Minister Turystyki Stuart Nash, który powitał przybyłych pod bramą tabliczką czekolady z orzeszkami Whitaker, 1Wiadomości . powiedział Zjazd „prawie wyrwał oko”.

„Ludzie nie widzieli się od dawna – rodzina i przyjaciele” – powiedział. „Mamy też oczywiście międzynarodowych biznesmenów [who] Są w stanie ponownie się połączyć i wracają.”

W poniedziałek na międzynarodowym lotnisku w Auckland miały miejsce pełne emocji sceny, gdy rodziny się ponownie zjednoczyły. Zdjęcie: Jed Bradley/AP

Chociaż kraj nie wrócił jeszcze do normy, powiedział Nash, ponowne otwarcie było kolejnym krokiem w tym kierunku.

„to był długi czas [coming] – To sygnał, że jesteśmy teraz otwarci na biznes… Wspaniale jest to zobaczyć – powiedział Nash.

„Dzisiejszy dzień stanowi kamień milowy dla odwiedzających z naszych głównych rynków półkuli północnej w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Korei Południowej, Japonii, Singapurze, Malezji, Kanadzie i innych krajach, którzy mogą teraz wskoczyć do samolotu, aby tu przylecieć”.

Każdego tygodnia do kraju przybywa ponad 30 000 osób – wzrost liczby w całej pandemii, ale znacznie poniżej poziomu sprzed Covid, który każdego dnia wynosił blisko 25 000 osób.

Nash powiedział, że liczba wyszukiwań lotów międzynarodowych do Nowej Zelandii była o 19% wyższa niż w czasach przed Covidem.

Dyrektor naczelny lotniska w Auckland, Carrie Horihanganui, powiedziała, że ​​9 000 pasażerów przyleci i odleci 43 lotami międzynarodowymi w poniedziałek – trzy razy więcej niż w marcu. Dodała, że ​​lotnisko powiększyło swój personel o 40 osób i będzie to robić w najbliższych miesiącach.

Horihanganui powiedział, że zjazd dawał jej „chłodne chwile”.

„To była przyjemność być tutaj dzisiaj, a fakt, że możemy odegrać rolę w powitaniu z powrotem w Aotearoa, jest fantastyczny” – powiedziała. 1 news poza bramą wjazdową.

READ  Coronavirus Covid 19: Nowy przypadek w MIQ, nic w społeczności