Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skuteczne leczenie opóźnionego martwiczego zapalnego zapalenia mięśni po szczepionce SARS-CoV-2 mRNA-1273 („Moderna”): opis przypadku.

Jennifer Lee, MD, badacz w dziedzinie reumatologii, alergii i immunologii w Oddziale Chorób Zakaźnych w Massachusetts General Hospital i główna autorka studium przypadku w Open Forum Infectious Diseases, Skuteczne leczenie opóźnionego martwiczego zapalnego zapalenia mięśni po szczepionce SARS-CoV-2 mRNA-1273 („Moderna”).

Na jakie pytanie chciałeś odpowiedzieć w tym badaniu?

Zgłoszone działania niepożądane szczepionki Moderna (mRNA-1273) przeciwko SARS-CoV-2 wahają się od łagodnych opóźnionych reakcji skórnych po rzadkie i poważniejsze reakcje, takie jak zapalenie mięśnia sercowego. Tutaj opisujemy prezentację i skuteczne leczenie opóźnionego martwiczego zapalnego zapalenia mięśni po trzeciej dawce szczepionki mRNA-1273 SARS-CoV-2 (Moderna, Inc.; Spikevax®)

64-letni mężczyzna zgłosił się do szpitala 2,5 tygodnia po otrzymaniu trzeciej dawki szczepionki SARS-CoV-2 mRNA-1273 („Moderna”) z bólem lewej ręki, obrzękiem i gorączką, które nie reagowały na – antybiotyki o spektrum.

MRI i biopsja ujawniły zlokalizowane zapalne zapalenie mięśni, a objawy reagowały na prednizon.

Jakie były twoje wnioski?

Chociaż nasz zespół naukowców był w stanie skutecznie leczyć zapalenie mięśni, mechanizm zapalenia mięśni związanego ze szczepionką mRNA COVID-19 jest niejasny i wymaga dodatkowych badań.

Seth Bloom, MD i Kimberly Blumenthal, MD, MSc, obaj badacze kliniczni z Wydziału Chorób Zakaźnych w Mass General, są korespondentami tej publikacji.

Cytowany artykuł:

Jennifer Chin Lee, MD, Jonathan Seglin, MD, Michael S Marshall, MD, PhD, Anat Stimmer-Rachimoff, MD, Seth M. Blum, MD, PhD, Kimberly J Blumenthal, PhD Medycyna, MA, Skuteczne leczenie miejscowej martwicy zapalnej zapalenie mięśni po szczepionce SARS-CoV-2 mRNA-1273 („Moderna”): opis przypadku, Otwórz forum chorób zakaźnych, 2022; ofac499, https://doi.org/10.1093/ofid/ofac499

O Szpitalu Ogólnym w Massachusetts

Massachusetts General Hospital, założony w 1811 roku, jest największym szpitalem klinicznym w Harvard Medical School. Mass General Research prowadzi największy program badań szpitalnych w kraju, z rocznymi wyszukiwaniami przekraczającymi 1 miliard dolarów i obejmującymi ponad 9500 naukowców pracujących w ponad 30 instytutach, ośrodkach i wydziałach. W lipcu 2022 r. Mass General zajął ósme miejsce na liście „Najlepszych szpitali w Ameryce” przygotowanej przez US News & World Report. MGH jest członkiem-założycielem Mass General Brigham Healthcare System.

READ  Tajemnicza supernowa pozbawiona wodoru oświetla męki gwałtownej śmierci masywnych gwiazd