Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skamieniałe szczątki stada 11 dinozaurów odkryte we Włoszech | dinozaury

W Egipcie po raz pierwszy zidentyfikowano skarbnicę skamieniałości stada 11 dinozaurów Włochy, w tym największy i najbardziej kompletny szkielet dinozaura, jaki kiedykolwiek znaleziono w kraju.

Pomimo izolacji wciąż dinozaur Odkryta we Włoszech od lat 90., paleontolodzy zidentyfikowali teraz całą grupę w Villaggio del Pescatore, dawnym kamieniołomie wapienia w pobliżu północno-wschodniego miasta portowego Triest.

Skamieniałe szczątki należą do gatunku Tethyshadros insularisKtóry żył 80 milionów lat temu i miał pięć metrów długości.

Federico Fanti, profesor Uniwersytetu Bolońskiego i lider zespołu badawczego, powiedział, że wyniki zostały opublikowane w: Dziennik Sprawozdań Naukowych.

Villaggio del Pescatore po raz pierwszy zasłynęło z dinozaurów w 1996 roku po odkryciu szkieletu dinozaura, który paleontolodzy nazywali Antonio i początkowo uważali za „typ karłowaty”. Ale ostatnie odkrycia temu zaprzeczają, ponieważ obecnie uważa się, że Antoniusz był małym dinozaurem, który był częścią tego samego stada, które padło razem. Największe skamieniałe szczątki w grupie noszą nazwę Bruno.

„Bruno jest największym i najstarszym z tej grupy oraz największym szkieletem dinozaura, jaki kiedykolwiek znaleziono we Włoszech” – powiedział Fante. „Wiedzieliśmy, że w tym miejscu były dinozaury po odkryciu Antonio, ale do tej pory nikt tak naprawdę nie sprawdził, ile ich jest. Teraz mamy wiele kości należących do tego samego stada”.

Skamieniałe szczątki ryb, krokodyli, latających gadów, a nawet małych krewetek znaleziono również w miejscu, które 80 milionów lat temu było częścią starożytnego Morza Śródziemnego.

„To jest tak fajne, że możemy zobaczyć, w jakim środowisku żyły i umierały dinozaury” – dodał Fante. „W tym okresie obszar ten znajdował się bardzo blisko brzegu w ciepłym i wilgotnym tropikalnym środowisku, zdolnym do karmienia stad dinozaurów”.

Niektóre z wykopalisk znalezionych do tej pory w chronionym obszarze Villaggio del Pescatore są wystawione w Miejskim Muzeum Historii Naturalnej w Trieście, a eksperci mają nadzieję, że w końcu udostępnią część tego miejsca publiczności.

w styczniu, Uważa się, że ślady We włoskich Alpach znaleziono prehistorycznego gada przypominającego krokodyla.

READ  Wczesne badania wykazały, że czwarty booster dla COVID-19 może nie być potrzebny przez lata